Нагороду "Народний герой України" прикордонник Євген Пікус отримав посмертно

02.10.2016 18:00

Нагороду "Народний герой України" прикордонник Євген Пікус отримав посмертно

У Миргороді Полтавської області відбулося урочисте вручення нагороди "Народний герой України" військовослужбовцям, які захищали територіальну цілісність і суверенітет держави. У числі нагороджених був прикордонник Євген Пікус, який з товаришами по службі зупинив в 2014 році прорив диверсантів. Військовослужбовці вистояли, прорив диверсантів не вдався.

У Миргороді Полтавської області відбулося урочисте вручення нагороди "Народний герой України" військовослужбовцям, які захищали територіальну цілісність і суверенітет держави. У числі нагороджених був прикордонник Євген Пікус, який з товаришами по службі зупинив в 2014 році прорив диверсантів.

Як повідомляє Держприкордонслужба, Пікус, будучи офіцером Східного регіонального управління Держприкордонслужби, під час виконання бойового завдання в районі пункту пропуску "Красна Талівка" (Луганська область) 11 липня 2014 року врятував життя двом прикордонникам, які підірвалися на фугасі і отримали важкі поранення. Євген виніс їх з-під вогню. За це він був нагороджений медаллю "За військову службу Україні".

Пізніше біля Красної Талівки прикордонники, серед яких був і Пікус, зіткнулися з диверсійно-розвідувальною групою, яка перейшла кордон з території Росії. Бій тривав 2,5 години. Загинули 4 прикордонника, 3 були поранені. Серед загиблих був і підполковник Євген Пікус. Військовослужбовці вистояли, прорив диверсантів не вдався.

8 вересня 2014 року указом президента Євген Пікус був нагороджений орденом "За мужність" III ступеня - за особливу мужність і героїзм, проявлені при захисті держави, суверенітету і територіальної цілісності України, за вірність військовій присязі.

Нагадаємо, за словами Порошенка, за час АТО загинули 2504 українських воїна.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus