Нардепи хочуть почути офіційну позицію Ізраїлю щодо причетності бійців ОУН до Голокосту

29.09.2016 17:00

Нардепи хочуть почути офіційну позицію Ізраїлю щодо причетності бійців ОУН до Голокосту

"На жаль, президент Ізраїлю передчасно перервав свій візит до України через смерть 9-го президента Ізраїлю пана Переса. Я би хотів почути пояснення, щоби не було непорозуміння його слів чи контексту. Сьогодні ми хочемо почути офіційну позицію, аби знати, як діяти далі", – сказав народний депутат Георгій Логвинський.

Парламент відреагує на заяву ізраїльського президента Реувена Рівліна щодо нібито причетності українців до трагедії єврейського народу, однак після того, як почує офіційну позицію з цього приводу.

Як повідомила прес-служба "Народного фронту", про це сказав народний депутат Георгій Логвинський.

Він повідомив, що вже направив відповідну реакцію послу Ізраїлю в Україні.

"На жаль, президент Ізраїлю передчасно перервав свій візит до України через смерть 9-го президента Ізраїлю пана Переса. Я би хотів почути пояснення, щоби не було непорозуміння його слів чи контексту. Сьогодні ми хочемо почути офіційну позицію, аби знати, як діяти далі", – сказав Логвинський.

"Наша реакція буде, але наше завдання не розколювати, а об’єднувати наші взаємини", – наголосив він.

Також депутат нагадав, що хоча сьогодні Ізраїль і не приєднався до санкцій проти Російської Федерації, однак він дуже допомагає Україні.

"Закрив консульство в Криму і відкрив його у Львові, зупинив свої проекти військового співробітництва з Російською Федерацією. Ізраїль направив Росії звернення, що Крим є окупованою територією України й цей злочин є кримінальним відповідно до законодавства України. Тобто, Ізраїль показав свою підтримку, хоча сам перебуває в досить скрутній ситуації – російські ракети розташовані буквально за десятки кілометрів від них, і в цій ситуації ми маємо на парламентському, президентському, усіх рівнях не псувати точки взаємообміну, співпраці та поваги. Це наше завдання", – наголосив Логвинський.

Як повідомлялося, президент Ізраїлю Рівлін під час виступу у Верховній Раді 27 вересня заявив про причетність бійців ОУН до Голокосту в роки Другої світової війни.

"Приблизно 1,5 млн євреїв були вбиті на території сучасної України під час Другої світової війни в Бабиному Яру й багатьох інших місцях… Багато пособників злочину були українцями. І серед них особливо виділялися бійці ОУН, які знущалися над євреями, вбивали їх і в багатьох випадках видавали німцям", – заявив Рівлін.

Своєю чергою голова Організації українських націоналістів Богдан Червак назвав слова Рівліна "плювком у душу українцям" і нагадав, що від рук нацистів загинули дуже багато бійців ОУН.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus