Нардепи не змогли подолати вето Порошенка на закон про звільнення "безстрокових" контрактників

18.10.2016 23:00

Нардепи не змогли подолати вето Порошенка на закон про звільнення "безстрокових" контрактників

Верховна Рада не змогла подолати вето президента на закон №4689 про звільнення "безстрокових" контрактників. Голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський заявив, що із завтрашнього дня до Ради буде внесено новий законопроект, який дозволить вирішити проблему військовослужбовців, які уклали контракти на час дії особливого періоду.

Верховна Рада України не змогла подолати вето президента на закон №4689 про звільнення "безстрокових" контрактників та, фактично, відхилила даний законодавчий акт.

Так, за подолання вето голови держави проголосували лише 82 народні депутати при мінімально необхідних 300, зазначає "112 Україна". Пропозиція спікера парламенту Андрія Парубія направити законодавчий акт на доопрацювання у профільний комітет набрала 149 голосів "за" при мінімумі у 226 голосів. Таким чином, закон вважається відхиленим.

Водночас голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський заявив, що із завтрашнього дня до Ради буде внесено новий законопроект, який дозволить вирішити проблему військовослужбовців, які уклали контракти на час дії особливого періоду.

Нагадаємо, 12 липня парламент ухвалив закон, яким дозволив військовослужбовцям Збройних сил України (ЗСУ), які проходять службу на контрактній основі під час дії в країні особливого періоду, після закінчення терміну дії контракту звільнитися з армії, переукласти контракт або достроково розірвати його.

Документ передбачав, що військовослужбовці, які підписали контракт із ЗСУ під час дії особливого періоду, отримують право переукладати його терміном на 6, 8 або 12 місяців. Також вони мали б право достроково припинити його дію або ж, за наявності вислуги не менш ніж 18 місяців військової служби, звільнитися із ЗСУ.

27 вересня президент України Петро Порошенко застосував право вето до цього закону з пропозицією його відхилити. На думку голови держави, цей законодавчий акт у проголосованій редакції не може бути підписаний, оскільки реалізація запропонованих ним положень матиме вкрай негативні наслідки для обороноздатності України.

У своїх пропозиціях Порошенко зазначає, що за законом № 4689 право на звільнення з військової служби у ЗСУ одночасно отримають близько 57 тис. військовослужбовців. Крім того, з військової служби мають бути звільнені у 2016 році ще близько 21 тис. військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

На засіданні члени профільного комітету погодилися з думкою верховного головнокомандувача, що майже одночасне звільнення з військової служби близько 78 тис. військових призведе до критичного зниження укомплектованості особовим складом ЗСУ, а це вкрай негативно вплине на їх боєздатність.

Водночас існуючі темпи прийняття українців на військову службу за контрактом (близько 6 тис. осіб щомісяця) не дадуть змоги у найближчій перспективі повноцінно замінити звільнених військовослужбовців. При цьому більшість військових, яких буде прийнято на військову службу за контрактом, не матимуть бойового досвіду та відповідного рівня підготовки, що потребуватиме додаткового часу та значних фінансових ресурсів для їх набуття.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus