Народники та консерватори проти повернення Росії до ПАРЄ

12.10.2016 20:00

Народники та консерватори проти повернення Росії до ПАРЄ

Група Європейської народної партії (ЄНП), а також консерватори в Парламентській асамблеї Ради Європи не підтримуватимуть зняття політичних санкцій з Російської Федерації. У середу, 12 жовтня 2016 року, цю позицію оголосили німецький депутат Аксель Фішер та британець Роджер Гейл.

Група Європейської народної партії (ЄНП), а також консерватори в Парламентській асамблеї Ради Європи не підтримуватимуть зняття політичних санкцій з Російської Федерації. У середу, 12 жовтня 2016 року, цю позицію оголосив німецький депутат Аксель Фішер, котрий від імені групи народників коментував сьогоднішню доповідь щодо російсько-українського збройного конфлікту, передає "Європейська правда".

"Так, зараз активно триває дискусія, нам кажуть, що Росія має повернутися до цієї зали. Але наша група каже "ні", - заявив Фішер.

"Це (Палац Європи, де проходять засідання ПАРЄ - ред.) - будинок демократії, у нас є правила та принципи демократії. Ми не маємо змінювати їх під конкретну країну - чи то Росію, чи Туреччину, чи будь-яку іншу", - додав політик.

Точно такої ж позиції дотримується група консерваторів, про що заявив британець Роджер Гейл, що доповідав від імені цієї групи.

"Діалог з Росією був би корисним, але ми маємо пам'ятати, чому Росія залишила асамблею", - заявив він.

"Ми зараз не можемо допустити, що Росія знову доєднається до цієї зали", - додав Гейл.

Нагадаємо, проросійське лобі у ПАРЄ за підтримки президента асамблеї Педро Аграмунта намагалося повернути делегацію РФ до повноцінної участі в роботі організації, однак наштовхнулося на рішучий супротив. До того ж, делегація від України почала готувати відставку Аграмунта, який відкрито підтримує політику держави-агресора.

Невдалою виявилася й спроба росіян повернутися до ПАРЄ шляхом зміни регламенту.

Зокрема, Росія поставила вимогу змінити процедуру підтвердження повноваження національних делегацій. РФ забажала, аби рішення про відсторонення делегації приймали не 20 людей, а третина всіх присутніх або 20% загальної кількості членів Асамблеї.

Окрім того, Росія вимагала замість моніторингу країн проводити "моніторинг кейсів", тобто випадків, а також ухвалювати резолюції, лише якщо в залі ПАРЄ буде присутня не менш як половина делегатів.

Однак Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи відмовилося змінювати регламент асамблеї на вимогу росіян.

Як попереджає очільник МЗС України Павло Клімкін, українська делегація в односторонньому порядку вийде з ПАРЄ, якщо там поновлять мандат росіян.

Нагадаємо, делегація РФ досі перебуває під санкціями ПАРЄ, які були накладені на неї у квітні 2014 року через анексію Криму. Згідно з відповідною резолюцією, російських депутатів позбавлено права голосу в ПАРЄ, а також права бути представленими в її керівних органах. Відтоді чинність санкцій проти російської делегації кілька разів продовжували, а у відповідних резолюціях Асамблея закликала Кремль повернути Крим, припинити воєнну агресію на Донбасі й вивести російські війська з території України.

22 серпня постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба заявив, що у Раді Європи та у ПАРЄ триває боротьба за можливе відновлення повноважень російської делегації. За його словами, жовтнева сесія Асамблеї в цьому плані буде дуже важкою.

13 вересня перший заступник голови Верховної Ради, член постійної делегації України у ПАРЄ Ірина Геращенко заявила, що вважає можливим призупинення Україною участі у роботі ПАРЄ у разі визнання повноважень російської делегації у цій організації.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus