"Народний фронт", "Батьківщина" і "Радикальна партія" виступають за продовження мораторію на продаж землі с/г призначення

04.10.2016 13:00

"Народний фронт", "Батьківщина" і "Радикальна партія" виступають за продовження мораторію на продаж землі с/г призначення

Фракція "Радикальної партії" у Верховній Раді висловлюється за продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі до 2020 року, пише "Інтерфакс-Україна". Ляшко повідомив, що відповідний законопроект зареєстрований у парламенті. Лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко також висловилася за розгляд питання про пролонгацію мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Фракція "Радикальної партії" у Верховній Раді висловлюється за продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі до 2020 року, пише "Інтерфакс-Україна".

"Ми вимагаємо негайно розглянути в залі парламенту законопроект про продовження терміну дії мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, як мінімум до 2020 року", - заявив лідер фракції "Радикальної партії" Олег Ляшко під час ранкового пленарного засідання Верховної Ради у вівторок, 4 жовтня.

Він повідомив, що відповідний законопроект зареєстрований у парламенті.

Лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко також висловилася за розгляд питання про пролонгацію мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Раніше глава фракції "Народний фронт" Максим Бурбак також висловився за продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

3 жовтня під час присвяченого оприлюдненню матеріалів другого перегляду програми розширеного фінансування EFF для України конференц-колла глава місії Міжнародного валютного фонду (МВФ) в Україні Рон Ван Руден (Ron Van Rooden), кажучи про земельну реформу, зазначив, що наявний мораторій унеможливлює повноцінний розвиток сільськогосподарського сектора і використання землі як застави для отримання кредитів.

"Тому для України важливо рухатися вперед із земельною реформою і внести в парламент нове законодавство, яке уможливить продаж землі", - сказав представник МВФ.

Тим часом біля центрального входу до будівлі Верховної Ради України проходить акція аграріїв проти рейдерства та скасування мораторію на продаж землі. Як передає УНІАН, тут встановлено сцену. Зібралися приблизно 200 учасників акції.

Вони тримають прапори України та прапори із символікою Аграрної партії України. Серед гасел учасників акції: "Фермери Житомирщини проти скасування мораторію на продаж землі", "Фермери Харківщини проти рейдерства" та "Земельна афера не пройде".

Судячи з плакатів, тут також є представники, зокрема, Чернігівщини та Кіровоградщини.

Також учасники акції розклали сіно у формі номера законопроекту 3851–1 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, у тому числі сільгоспвиробників", на ухваленні якого наполягають учасники акції.

Крім того, вони вимагають повернути систему оподаткування аграрного сектору, яка діяла до 1 січня 2015 року, а також продовжити дію мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, доки не буде розроблено увесь комплекс законодавчих актів, необхідних для завершення земельної реформи.

Учасники акції зазначили, що нинішня акція є попереджувальним Всеукраїнським страйком аграріїв.

Нагадаємо, 15 вересня фракція "Батьківщина" зареєструвала у Верховній Раді законопроект №5123 "Про внесення змін до розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо захисту національних інтересів України, продовольчої безпеки держави та прав землевласників". Так, політсила вимагає продовжити земельний мораторій до 2022 року.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus