Насалик: опалювальний сезон мине без ускладнень

10.10.2016 14:00

Насалик: опалювальний сезон мине без ускладнень

База теплових генерацій удвічі перевищує потреби України. Окрім того, на складах зберігається понад 1,7 млн т вугілля. Ще 0,5 млн тонн зафрахтовано в рамках диверсифікації постачання вугілля в країну, розповів міністр.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявляє про підстави стверджувати, що під час опалювального сезону в Україні проблем не виникне. Таким чином він прокоментував у прямому ефірі "112 Україна" можливість віялових відключень взимку.

"Київенерго" починає подачу тепла до об'єктів соціальної сфери
У Львові опалювальний сезон розпочнеться з вівторка - розпорядження мера

"Коли уряд розпочав виконання своїх обов'язків, нам ставили такі ж запитання. Як Ви помітили, ми пройшли літо без зауважень", - заявив Насалик.

За словами міністра, "ми йдемо по графіку, затвердженому Кабміном у рамках підготовки до осінньо-зимового періоду".

"Хочу запевнити всіх жителів нашої країни, що жодних проблем з опалювальним сезоном в Україні не буде", - наголосив міністр.

Він також зазначив, що є ціла низка підстав, аби так стверджувати. Зокрема, в Україні значно збільшено обсяг виробництва електроенергії. Його збільшено на величину, еквівалентну півмільйону тонн вугілля.

База теплових генерацій удвічі перевищує потреби України. Окрім того, на складах зберігається понад 1,7 млн т вугілля. Ще 0,5 млн тонн зафрахтовано в рамках диверсифікації постачання вугілля в країну, розповів Насалик.

Перед цим тимчасовий виконувач обов'язків директора НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук попередив щодо можливих "ритмічних" відключень світла взимку.

"Ритмічно, без масових відключень, але ж", - зазначив він.

За словами Ковальчука, якщо почнуться перебої з постачанням вугілля, доведеться запускати газо-мазутні блоки на Запорізькій і Трипільській ТЕС і споживати більше природного газу для виробництва електроенергії на ТЕЦ. За таких умов ціна електроенергії буде набагато вищою, ніж генерація на вугіллі.

"Але стійкість енергосистеми країни цього варта, інші варіанти обійдуться набагато дорожче", - запевнив керівник "Укренерго".

"Київенерго" починає подачу тепла до об'єктів соціальної сфери

Столична теплопостачальна компанія "Київенерго" запускає подачу тепла для об'єктів соціальної сфери (школи, дитячі садочки та лікарні) Києва, виконуючи розпорядження Київської міської держадміністрації від 5 жовтня 2016 року. Про це повідомляє прес-служба компанії.

"Згідно з розпорядженням Київської міської держадміністрації №958 від 5 жовтня, "Київенерго" сьогодні (10 жовтня - ред.) починає подачу тепла в столичні установи соціальної сфери", - йдеться в повідомленні компанії.

За інформацією прес-служби, КМДА доручила компанії почати подачу тепла в школи, дитячі садочки, лікарні та пологові будинки згідно із заявками цих установ.

Також повідомляється, що на сьогодні більш як 90% об'єктів соціальної сфери Києва вже отримали акти готовності до опалювального сезону. Як повідомлялося, раніше мер столиці Віталій Кличко доручив почати подачу тепла у навчальні та медичні установи з 10 жовтня.

За словами заступника голови КМДА Петра Пантелєєва, до запуску тепла в столиці буде залучено людські й технічні ресурси всіх причетних комунальних служб і підприємств міста, незважаючи на складнощі старту опалювального сезону цього року. Також Пантелєєв повідомив про збільшення показника аварійності та пошкоджень теплових мереж, а також нагадав, що причиною цього стало блокування рахунків "Київенерго" і, як наслідок, невиконання компанією замін аварійних ділянок теплових мереж.

У Львові опалювальний сезон розпочнеться з вівторка - розпорядження мера

Міський голова Львова Андрій Садовий підписав розпорядження про початок опалювального сезону у Львові з 11 жовтня.

Як повідомлять прес-служба Львівської міськради, в понеділок теплопостачальні організації розпочинають подачу тепла в бюджетні організації, а з вівторка почнеться подача тепла населенню.

В опалювальному сезоні ЛКП "Львівтеплоенерго" здійснюватиме подачу тепла 1 тисячі 627 житлових будинків, 195 закладам освіти та 51 медустанові.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus