НАТО передало Україні для розмінування костюми і детектори

27.10.2016 12:00

НАТО передало Україні для розмінування костюми і детектори

"Проект НАТО "Наука заради миру" значно покращив безпеку саперів, які виконують роботу з гуманітарного розмінування. У рамках проекту Україні було передано 456 одиниць обладнання для проведення робіт із гуманітарного розмінування", – повідомила народний депутат, голова постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз (БПП).

У рамках проекту НАТО з гуманітарного розмінування Україні передано 456 одиниць обладнання для проведення робіт Про це сьогодні, 27 жовтня, на своїй сторінці в Facebook повідомила народний депутат, голова постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз (БПП).

За словами депутата, в Україні успішно завершився 12-місячний проект НАТО з надання підтримки проведенню гуманітарного розмінування.

"Внаслідок конфлікту в Україні значні території Луганщини й Донеччини, майже сім тисяч квадратних кілометрів, були забруднені вибухонебезпечними предметами й потребують гуманітарного розчищення від мін і снарядів. Проект НАТО "Наука заради миру" значно покращив безпеку саперів, які виконують роботу з гуманітарного розмінування. У рамках проекту Україні було передано 456 одиниць обладнання для проведення робіт із гуманітарного розмінування", – сказала Фріз.

Вона зазначила, що йде мова про вибухозахисні костюми Med-Eng типу EOD-9, комбіновані металодетектори Vallon VMH 3 CS, рамки для збільшення глибини пошуку, рамки для пошуку у важкодоступних місцях, тактичні окуляри, засоби життєзабезпечення в польових умовах, а також 4 оперативно-піротехнічні автомобілі легкого типу Ford Ranger P375 для перевезення особового складу та обладнання до місця проведення робіт.

Раніше повідомлялося, для повного розмінування Донбасу знадобиться щонайменше 10 років.

Голова Донецької облВЦА Павло Жебрівський заявляє, що іноземні спеціалісти наразі не можуть проводити розмінування на території України, тому необхідно внести зміни до відповідних законів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus