Науковці визнали котів головною загрозою екосистемі Землі

22.09.2016 16:00

Науковці визнали котів головною загрозою екосистемі Землі

Австралійський еколог Тім Доерті і його колеги проаналізували дані Червоної книги, щоб визначити, які хижаки найнебезпечніші для місцевих тварин (ендеміків). Вони виявили, що, "596 видів, яким загрожує вимирання, і 142 вимерлих виду постраждали від 30 видів хижих ссавців". Крім кішок, цей список містить різних гризунів, собак і свиней.

Екологи встановили, що саме кішки і коти є найстрашнішою загрозою глобальній екосистемі Землі. Цих милих звірів звинувачують у вимиранні кожного четвертого зниклого виду.

Свійська кішка (Felis Catis) супроводжує людей по всьому світу, знаходячи здобич скрізь, де живе. У результаті, як стверджують дослідники, кішки пов'язані зі зникненням 26% загального числа всіх вимерлих тварин, повідомляє Popular Science.

Австралійський еколог Тім Доерті і його колеги проаналізували дані Червоної книги, щоб визначити, які хижаки найнебезпечніші для місцевих тварин (ендеміків). Вони виявили, що, "596 видів, яким загрожує вимирання, і 142 вимерлих виду постраждали від 30 видів хижих ссавців".

Крім котів, цей список містить різних гризунів, собак і свиней. Коти, за словами науковців, "відповідальні", приміром, за вимирання 40 видів самих тільки птахів.

Дослідники визначили види, які перебувають під найбільшою загрозою: це тварини, які займають невеликі екологічні ніші, наприклад, живуть на острові. Щоб допомогти рідкісним тваринам не потрапити в пухнасті лапи, науковців просять прив'язувати на шию котикам дзвіночки - адже полюють не лише бездомні кішки, а й наші домашні улюбленці. А ще краще - не випускати котів з приміщень.

Нагадаємо, Україна - дев'ята в світі за кількістю котів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus