Науковці запустять телескоп для пошуку схожих на Землю планет у системі Альфа Центавра

11.10.2016 16:00

Науковці запустять телескоп для пошуку схожих на Землю планет у системі Альфа Центавра

Приватний науковий консорціум у вівторок оголосив про плани побудувати й запустити в космос невеликий телескоп для пошуку планет, схожих за своїми характеристиками на Землю, в системі Альфа Центавра, однієї з найближчих до Сонячної системи. Телескоп розміром із пральну машину планують завершити до кінця 2010-х років.

Приватний науковий консорціум у вівторок оголосив про плани побудувати й запустити в космос невеликий телескоп для пошуку планет, схожих за своїми характеристиками на Землю, в системі Альфа Центавра, однієї з найближчих до Сонячної системи, повідомляє видання The New York Times.

За словами керівника BoldlyGo Institute, однією з двох НУО у складі цього консорціуму, Джона Морзе, цей проект під назвою Project Blue ("Синій Проект") стане "Святим Граалем для пошуку екзопланет", тобто планет за межами Сонячної системи.

Телескоп розміром із пральну машину планують завершити до кінця 2010-х років. Вартість проекту становить від 25 до 50 млн доларів - приблизно третина від суми аналогічних проектів NASA.

Газета пише, що в системі Альфа Центавра, яка складається з двох зірок і віддалена від Сонячної системи на 4,37 світлових року, існує 85-процентна ймовірність наявності планет у так званій зоні життя - в діапазоні відстаней від зірок, у якому планети можуть мати рідку воду.

Якщо телескопу вдасться виявити подібну планету, то науковці перевірять ї, за допомогою аналізу випромінювання, що виходить від неї, на наявність специфічних молекул на кшталт кисню, які можуть свідчити про життя на планеті.

Морзе додав, що консорціум має намір фінансувати проект як шляхом краудфандінгу, так і за кошти пожертвувань багатих меценатів і фондів.

Видання зазначає, що ідея відправити телескоп у систему Альфа Центавра виникала вже неодноразово, але її реалізація стикалася з різними труднощами.

У серпні міжнародна група науковців виявила на орбіті найближчої до Сонця зірки - Проксима Центавра, що за 4,2 світлових року від Землі, - планету, схожу за своїми характеристиками на Землю. Досі вважалося, що найближча до нас екзопланета земного типу обертається навколо зірки Wolf 1061, за 14 світлових років від Землі.

Однак червоний карлик Проксима Центавра на порядок менший від Сонця і світить слабше, тому ця планета навряд чи нагадуватиме Землю. Вона розташовується дуже близько до зірки і весь час обернена до неї одним боком.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus