Наукові установи отримали право залишати собі прибуток від діяльності

19.10.2016 23:00

Наукові установи отримали право залишати собі прибуток від діяльності

Кабінет Міністрів України дозволив науковим і науково-технологічним комплексам залишати собі прибуток від діяльності. Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України, відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу, 19 жовтня 2016 року. Це рішення ухвалено на виконання закону "Про наукову і науково-технічну діяльність".

Кабінет Міністрів України дозволив науковим і науково-технологічним комплексам залишати собі прибуток від діяльності. Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України, відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу, 19 жовтня 2016 року.

"Чистий прибуток (дохід), отриманий за результатами фінансово-господарської діяльності, в повному обсязі залишиться в розпорядженні наукових і науково-технологічних комплексів", - йдеться у повідомленні.

Це рішення ухвалено на виконання закону "Про наукову і науково-технічну діяльність".

Зокрема, в межах закону встановлюється, що державні комерційні підприємства та казенні підприємства, основною діяльністю яких є наукова або науково-технічна діяльність, а також науково-технологічні комплекси, засновані на державній власності, звільняються від сплати частини прибутку за результатами своєї фінансово-господарської діяльності до загального фонду державного бюджету України.

Сьогодні розмір частини чистого прибутку (доходу), що перераховується до держбюджету цими підприємствами, становить 75%.

Закон зобов'язує їх не менш ніж 50% чистого прибутку від своєї діяльності спрямовувати на проведення ініціативної наукової і науково-технічної діяльності, фінансування інновацій і розширення власної матеріально-технічної бази.

Нагадаємо, згідно прийнятого наприкінці 2015 року закону "Про наукову і науково-технічну діяльність" державне фінансування науки має становити 1,7% від ВВП.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus