Навальний про бізнес двічі судимого "кухаря Путіна": фабрики тролів, харчування для школярів, повне обслуговування Міноборони

05.10.2016 00:00

Навальний про бізнес двічі судимого "кухаря Путіна": фабрики тролів, харчування для школярів, повне обслуговування Міноборони

"Одного разу 2001 року він особисто прислужував йому (Володимиру Путіну - ред.) в ресторані й сподобався... Йому сказали - тепер ти можеш вільно та безкарно займатися корупцією. Ось, будь ласка, 140 мільйонів чоловік, йди, заробляй на них, а ми тобі підпишемо що треба", - пише Навальний про Пригожина.

Російський опозиціонер Олексій Навальний та співробітники заснованого ним громадського "Фонду боротьби з корупцією" (ФБК) оприлюднили розслідування комерційного успіху підприємця Євгенія Пригожина, якого ЗМІ називають "особистим кухарем Путіна". Політик пов'язав мільярдні статки модного ресторатора з особистим знайомством Пригожина із президентом РФ. На підставі отриманої інформації Навальний у вівторок, 4 жовтня 2016 року, звернувся до ФСБ з вимогою розслідувати діяльність бізнесмена, пише NEWSru.com.

Відео з результатами антикорупційного розслідування по Пригожину є на каналі Навального в YouTube.

"Це одна з найбільш чудових історій успіху в путінській Росії. Двічі судимий злочинець став мільярдером та одним з найбільших держпідрядників у Росії. А причина успіху є простою - він кухар Путіна. Одного разу 2001 року він особисто прислужував йому (Володимиру Путіну - ред.) в ресторані й сподобався. Потім став, як пишуть про нього у ЗМІ, чимось на зразок придворного блазня. Потім став організовувати дні народження Путіна. Він отримав нагороду в подяку за гарне обслуговування президента в якості чайових. Йому сказали - тепер ти можеш вільно та безкарно займатися корупцією. Ось, будь ласка, 140 мільйонів чоловік, йди, заробляй на них, а ми тобі підпишемо що треба", - зауважує Навальний на своєму сайті.

За його словами, саме після особистого знайомства Пригожина з Путіним на нього "посипалися держзамовлення як з рогу достатку". У 2003 році, пише Навальний, ресторатор організовував банкет з нагоди дня народження президента. За п'ять років його ж компанія була відповідальна за обслуговування гостей під час інавгурації Дмитра Медведєва.

З 2010 року й по нині Пригожин в різний час отримував держзамовлення на постачання харчування МНС, військовим, московським школам, санітарне обслуговування (клінінгові послуги) військових установ, обслуговування ЖКГ для військових містечок, постачання палива для котелень й нове будівництво для Міноборони, а також на поточний ремонт об'єктів військового відомства, зазначає опозиціонер.

"ФБК провів велику роботу і встановив взаємозв'язок між компаніями Пригожина. Ми юридично доводимо, що він організовує картелі для отримання незаконних надприбутків на держзакупівлях. Зокрема, Пригожин просто обкрадає російську армію. Саме злочинна група, й сьогодні ми направляємо заяву до ФСБ РФ з вимогою почати розслідування проти цього персонажа", - висновує Навальний.

Своїх читачів та глядачів він просить повідомляти до ФБК, "якщо Ви знаєте щось важливе і таємне про роботу Пригожина й пригожинської мафії".

Ще в серпні ФБК направив у Федеральну службу безпеки зверення з проханням перевірити компанії Пригожина за підозрою в змові для отримання мільярдних контрактів на ремонт об'єктів Міністерства оборони.

Тоді ФБК проводив розслідування діяльності Пригожина, якого преса вважає "недоторканним" з "когорти близьких зв'язків" президента, паралельно з виданням "Фонтанка.ру". Обидві команди дійшли однакових висновків: держконтракти на обслуговування закритих об'єктів Міноборони отримали фірми-одноденки, створені пригожинським ТОВ "Мегалайн".

Пригожин є відомим за рахунок своїх великих проектів у ресторанному бізнесі. Зокрема, підконтрольна бізнесменові компанія "Конкорд" раніше отримала право на виконання держконтракту по організації послуг харчування в Петербурзі і Москві, у тому числі в школах та військових частинах. У січні 2016 року ФБК описував схему, в результаті якої компанії, за даними фонду, афілійовані з Пригожиним, отримали контракти на 40 млрд рублів на обслуговування військових містечок. Пригожина також пов'язують з організацією та фінансуванням так званої фабрики тролів в пітерському передмісті Ольгино.

За словами Навального, всі контракти Пригожина відстежено у цій таблиці.

Преса зараховує Пригожина до "ближнього кола" Путіна. На петербурзькому теплоході-ресторані New Island, належав бізнесменові, в 2001 році російський лідер обідав з тодішнім президентом Франції Жаком Шираком, писали ЗМІ, наголошуючи, що Пригожин особисто обслуговував голів держав - подавав та міняв їм тарілки. Після цього розпочався злет його кар'єри.

Протягом останніх років преса неодноразово публікувала викривальні матеріали про Пригожина. За версією багатьох журналістів, ці публікації не лишилися непоміченими. Нещодавно журналістка Юлія Латиніна, котру облили фекаліями у Москві, зв'язала цей інцидент з публікацією в "Новій газеті" матеріалів про Пригожина. Ім'я ресторатора загадувалося у при описі нападів на опозиціонерів у Санкт-Петербурзі.

Попередні щотижневі відеосюжети з розслідуваннями ФБК були присвячені пітерському м'ясникові Петру Колбіну, який виконує роль чергового особистого гаманця Путіна, статкам Ігора Сечіна, "гнізду" самарського губернатора Миколи Меркушина, а також секретній дачі Медведєва на Волзі, яку охороняє ФСО.

Ідею активного залучення YouTube для регулярного виходу в ефір в обхід існуючої в РФ жорсткої цензури на ТБ, відомий антикорупціонер, за його власним твердженням, запозичив у засновника та постійного ведучого щоденних "Поганих новин" В'ячеслава Мальцева, після того як був гостем цього ток-шоу.

"Кожен день я не потягну, а ось раз в тиждень можна спробувати.", - зазначав з цього приводу Навальний в наприкінці серпня 2016 року.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus