Найєм: Україні нав'язують жорстокі й цинічні умови Мінських угод

08.10.2016 13:00

Найєм: Україні нав'язують жорстокі й цинічні умови Мінських угод

Народний депутат Мустафа Найєм повідомив, що Україні нав'язують жорстокі і цинічні умови Мінських угод, які можуть привести до масових протестів і провокацій в країні. "Україні пропонують почати виконання політичної частини Мінських угод за більш ніж дивної конфігурації заходів і кроків щодо забезпечення безпеки", - зазначив Найєм.

Народний депутат Мустафа Найєм повідомив, що Україні нав'язують жорстокі і цинічні умови Мінських угод, які можуть привести до масових протестів і провокацій в країні.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Україні пропонують почати виконання політичної частини Мінських угод за більш ніж дивної конфігурації заходів і кроків щодо забезпечення безпеки", - зазначив Найєм.

Зокрема, за його словами, пропонується почати розгляд, а також прийняти закон про вибори на окупованих територіях, а також зміни до Конституції відразу після відведення військ на двокілометрову зону. Найєм підкреслив, що в пропонованому варіанті немає пункту про виведення російських військової техніки і військ.

При цьому сили ЗСУ пропонується "прибрати" в казарми, а техніку бойовиків помістити в склади з охороною, але не вивести.

Також в умовах немає ні слова про контроль над кордоном ні українськими військами, ні місією ОБСЄ.

"Додатковою умовою, звичайно ж, є перемир'я. Але при цьому - ніяких гарантій дотримання перемир'я, і ​​ні слова про наслідки для агресора в разі, якщо це перемир'я буде порушено", - написав нардеп.

Найєм підкреслив, що "на сьогоднішній день спроба продавити через парламент зміни до Конституції і закон про вибори на окупованих територіях без гарантій безпеки може призвести до протестів, провокацій, громадського протистояння, які, так чи інакше делегітимізує парламент України і президента Петра Порошенка".

На думку нардепа, потрібно або визнати провал Мінських угод з вини Росії, або шукати альтернативу.

При цьому хто саме нав'язує Україні такі умови "Мінська" народний депутат не повідомив.

Відзначимо, парламентська фракція "Самопоміч" вимагає від президента Петра Порошенка пояснити, хто і на якій підставі підписав 21 вересня в Мінську рамкову угоду про розведення військ в Золотому, Петровському та Станиці Луганській. Фракція також просить Генпрокуратуру порушити кримінальну справу за ці дії.

Увечері 1 жовтня сторони провели відведення сил в населеному пункті Золоте Луганській області - зокрема, були звільнені за 1 кв. км уздовж лінії фронту. 7 жовтня - в спеціальній моніторингової місії ОБСЄ підтвердили відведення сил і озброєнь на ділянці Петровське-Богданівка.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus