НАЗК просить Генпрокуратуру перевірити спроби зриву е-декларування

31.10.2016 18:00

НАЗК просить Генпрокуратуру перевірити спроби зриву е-декларування

Агентстсво просить дати правову оцінку фактам та обставинам, які можуть свідчити про наявність ознак кримінального правопорушення та спробу можливого зриву кампанії з декларування доходів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також розглянути питання в порядку статті 214 Кримінально-процесуального кодексу України.

Національне агентство з питань запобігання корупції звернулося до Генеральної прокуратури України щодо технічних проблем, які могли призвести до зриву кампанії електронного декларування. Рішення про це ухвалили на черговому засіданні Агентства в понеділок, 31 жовтня 2016 року, повідомляється на офіційному сайті НАЗК.

Йдеться про технічні проблеми, які виникали 26-28 жовтня в роботі Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, адміністратором якого є державне підприємство "Українські спеціальні системи".

НАЗК просить дати правову оцінку фактам та обставинам, які можуть свідчити про наявність ознак кримінального правопорушення та спробу можливого зриву кампанії з декларування доходів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також розглянути питання в порядку статті 214 Кримінального процесуального кодексу України.

Про відповідне звернення НАЗК поінформувало президента України, Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, Кабінет міністрів України та секретаря Ради національної безпеки та оборони України.

Нагадаємо, 30 жовтня о 00.00 сплинув термін подачі податкових декларацій за 2015 рік в електронному вигляді (е-декларацій). Зокрема, президент Петро Порошенко вніс свою декларацію за годину до закінчення терміну.

Особливістю цьогорічного е-декларування - першого загальнообов'язкового для посадовців державної й місцевої влади - стало засвідчення факту тримання ними "на руках" величезних обсягів готівки в іноземній та національній валюті. Як пояснив голова пропрезидентської фракції БПП у парламенті Ігор Гринів, це зумовлено відсутністю довіри до української банківської системи (за даними лідера опозиційної "Батьківщини" Юлії Тимошенко, з початку війни з Росією визнано Нацбанком неплатоспроможними 80 банків).

Семеро нардепів подати свої е-декларації не встигли: Олександр Онищенко, В'ячеслав Богуслаєв і Анатолій Гіршфельд (усі троє - депутатська група "Воля народу"), Ігор Шкіря (група "Відродження"), Юрій-Богдан Шухевич (РПЛ), Марія Матіос (БПП), Сергій Клюєв (фракція "Опозиційний блок").

Окрім Шухевича та Матіос вказані особи раніше перебували у складі Партії регіонів, а Онищенко та Клюєв оголошені у розшук й переховуються за кордон (перший - стверджує, що мешкає у Лондоні; про другого ЗМІ повідомляють, що він у РФ).

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus