НБУ оприлюднив постанову про валютні обмеження

04.03.2016 21:00

НБУ оприлюднив постанову про валютні обмеження

НБУ подовжує норму обов'язкового продажу 75% валютної виручки і її повернення в Україну в 90-денний термін, заборону дострокового погашення резидентами кредитів і позик в іноземній валюті за договорами з резидентами. З метою детінізації готівкового валютного ринку підвищується максимальна сума продажу готівкової іноземної валюти до 6 тис грн з 3 тис грн.

Національний банк України (НБУ) оприлюднив на сайті постанову від 3 березня 2016 року, яка знову подовжує основні валютні обмеження, проте збільшує добові ліміти на продаж і зняття іноземної валюти.

Відповідна постанова правління НБУ №140 набуває чинності з 5 березня 2016 року і діє по 8 червня 2016 року.

Згідно з документом, зокрема, НБУ подовжує норму обов'язкового продажу 75% валютної виручки і її повернення в Україну в 90-денний термін, заборону дострокового погашення резидентами кредитів і позик в іноземній валюті за договорами з резидентами та ін.

Як зазначено в повідомленні на сайті центробанку, з метою детінізації готівкового валютного ринку підвищується максимальна сума продажу готівкової іноземної валюти до 6 тис грн з 3 тис грн. Крім того, збільшено обсяг видачі готівки в іноземній валюті і банківських металів з рахунків клієнтів банків до 50 тис грн з 20 тис грн на добу, в національній валюті - до 500 тис грн з 300 тис грн на добу.

"Це має сприяти подальшому відновленню довіри до банківської системи і відновлення припливу депозитів не лише в гривні, а й у валюті", - вважає центробанк.

Як зазначено в повідомленні, ухвалення такого рішення засноване на тривалому зростанні обсягу депозитів домогосподарств у національній валюті, що свідчить про відновлення довіри до банківської системи загалом.

Крім того, регулятор засвідчує перевищення продажу населенням валюти банкам над купівлею, а також наявність валютної ліквідності в банків, про що свідчить попит на держоблігації внутрішньої позики в іноземній валюті.

Як повідомлялося, 3 березня голова НБУ Валерія Гонтарєва заявила, що Нацбанк продовжує поступову лібералізацію адміністративних обмежень на валютному ринку.

"НБУ вирішив продовжувати поступову лібералізацію чинних адміністративних обмежень на валютному ринку. Таке рішення базується на сигналах, які свідчать про поступове відновлення довіри до банківського сектору та стабілізації валютного ринку", - сказала вона.

Нагадаємо, в березні НБУ спростив процедуру грошових переказів за кордон.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus