НБУ вирішив ліквідувати "Держзембанк"

27.09.2016 17:00

НБУ вирішив ліквідувати "Держзембанк"

Національний банк України ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію "Державного земельного банку" за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Також Нацбанк зазначив, що в банку не було вкладів фізичних осіб, тому навантаження на Фонд гарантування вкладів фізосіб відсутнє.

Національний банк України ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію "Державного земельного банку" за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Як нагадав регулятор на своєму сайті, "Держзембанк" було віднесено до категорії неплатоспроможних 26 липня 2016 року.

Також Нацбанк зазначив, що в банку не було вкладів фізичних осіб, тому навантаження на Фонд гарантування вкладів фізосіб відсутнє.

Кабінет міністрів створив "Державний земельний банк" у 2012 році для операцій із земельними ділянками і майновими правами на земельні ділянки. 100% акцій банку належать державі через Міністерство фінансів України.

"Держзембанк" почав роботу в жовтні 2013 року, однак через дефіцит бюджетних асигнувань так і не було проведено інвентаризації земель сільгосппризначення і їхньої правильної оцінки, через що робота банку фактично блокувалася.

У лютому 2016 року Кабмін затвердив стратегію розвитку держбанків, у рамках якої для системоутворюючих банків, включаючи "Держзембанк", передбачено вихід держави з капіталу як шляхом приватизації, так і ліквідації до кінця 2017 року.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus