НБУ збільшив ліміти на зняття та купівлю валюти

03.03.2016 16:00

НБУ збільшив ліміти на зняття та купівлю валюти

"НБУ вирішив продовжувати поступову лібералізацію чинних адміністративних обмежень на валютному ринку. Таке рішення базується на сигналах, які свідчать про поступове відновлення довіри до банківського сектору та стабілізації валютного ринку", - повідомила голова Національного банку Валерія Гонтарєва.

Національний банк України (НБУ) продовжує поступову лібералізацію адміністративних обмежень на валютному ринку, повідомила голова центробанку Валерія Гонтарєва на прес-конференції в четвер, 3 березня, передає "Інтерфакс-Україна".

Нацбанк призначив нового гендиректора банкнотно-монетного двору
Облікову ставку зберегли на рівні 22% річних

"НБУ вирішив продовжувати поступову лібералізацію чинних адміністративних обмежень на валютному ринку. Таке рішення базується на сигналах, які свідчать про поступове відновлення довіри до банківського сектору та стабілізації валютного ринку", - сказала вона.

За словами Гонтарєвої, центробанк вирішив збільшити обсяг денного ліміту на видачу іноземної валюти з поточних рахунків в 2,5 раза - з 20 тис. грн до 50 тис. грн, а також денний ліміт на видачу гривні з 300 тис. грн до 500 тис. грн.

Крім того, НБУ збільшує ліміт продажу готівкової валюти з 3 тис. грн до 6 тис. грн.

Разом з тим голова НБУ не повідомила про намір зняти основні валютні обмеження, зокрема норми про обов'язковий продаж 75% валютної виручки з юридичних осіб, розрахунки за експортно-імпортними операціями до 90 днів.

Нагадаємо, в березні НБУ спростив процедуру грошових переказів за кордон.

Облікову ставку зберегли на рівні 22% річних

Рішення затверджене постановою правління НБУ від 3 березня №135 "Про регулювання грошово-кредитного ринку".

"Збереження процентних ставок на незмінному рівні спрямоване на досягнення мети із зниження споживчої інфляції до 12% на кінець 2016 року, і до 8% - на кінець 2017 року", - зазначено в повідомленні.

Як нагадує регулятор, в січні інфляція становила 0,9% і була близькою до прогнозу НБУ на цей місяць, причому такий розвиток інфляційних процесів в основному відповідав прогнозованій НБУ траєкторії уповільнення споживчої інфляції на кінець 2016 року.

Центробанк наголосив, що посилення напруги на валютному ринку, яка спостерігалася в січні-лютому 2016 року, не позначилося на рівні інфляції.

"Завдяки діям НБУ, спрямованим на згладжування надмірних коливань обмінного курсу, знецінення гривні відбувалося поступово, що обумовлювало обмежений вплив на рівень інфляції", - пояснює регулятор.

НБУ вважає актуальним поточний прогноз споживчої інфляції на рівні 12% наприкінці 2016 року і 8% - на кінець 2017 року.

Як зазначено в повідомленні, подальшому зниженню інфляції в 2016 році сприятимуть, передусім, низькі темпи економічного зростання, що стримає відновлення споживчого попиту.

На думку НБУ, тренд на уповільнення інфляції також підтримають збереження низьких світових цін на енергоресурси і продовольство.

Згідно з оцінкою центробанку, ризиками інфляційного прогнозу залишаються зовнішні і внутрішні чинники, які визначають стан платіжного балансу, динаміку обмінного курсу гривні, інфляційні очікування.

Згідно з повідомленням, зокрема, до них належать повільна переорієнтація українських експортерів на нові ринки збуту і освоєння ними нових транспортних маршрутів доставки продукції.

Крім того, НБУ засвідчує ризики, пов'язані з внутрішньою політичною нестабільністю, зволіканням з відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і відповідним вступом офіційного фінансування.

"Враховуючи ці ризики і пріоритетність завдань із цінової стабільності, НБУ вважає за доцільне зберегти поточні монетарні умови", - зазначено в повідомленні.

Нацбанк надалі має намір поступово пом'якшувати монетарну політику за умови зниження інфляційних ризиків, передусім відновлення політичної стабільності і співпраці з МВФ, а також поліпшення перспектив для вітчизняного експорту.

Нацбанк наголосив, що у разі реалізації вказаних ризиків він буде вимушений зберегти монетарну політику стриманою на триваліший період для досягнення своїх інфляційних завдань.

Як повідомлялося, НБУ збільшив облікову ставку до 30% річних з 4 березня 2015 року. До цього з 6 лютого діяла ставка в 19,5%, а з 13 листопада 2014 року - 14%.

Потім з 28 серпня він знизив її до 27%, а з 25 вересня - до 22% річних.

Востаннє облікова ставка Нацбанку була вища в 2000 році: з 24 березня 2000 року вона була знижена з 35% до 32% річних, потім з 10 квітня - до 29% і з 15 серпня - до 27% річних. У 2001 році НБУ в шість етапів знизив облікову ставку до 12,5% річних.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus