Не можна реабілітувати та прославляти антисемітів, заявив президент Ізраїлю у Верховній Раді

27.09.2016 22:00

Не можна реабілітувати та прославляти антисемітів, заявив президент Ізраїлю у Верховній Раді

Президент Ізраїлю Реувен Рівлін закликає не допускати антисемітських проявів і переконаний, що лідери країн, які підтримують расистські погляди, не будуть визнані у світі. Про це він сказав під час парламентських слухань на тему "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність" у вівторок 27 вересня у Києві.

Президент Ізраїлю Реувен Рівлін закликає не допускати антисемітських проявів і переконаний, що лідери країн, які підтримують расистські погляди, не будуть визнані у світі.

"Відносини між єврейським та українським народами сьогодні спрямовані в майбутнє, але ми не можемо допустити, щоб історія, як з її страшними, так і хорошими подіями, забулася. Антисемітизм слід визнавати таким, яким він був у минулому, і в його сьогоднішній подобі. Не можна реабілітувати і прославляти антисемітів", - сказав він під час парламентських слухань на тему "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність" у вівторок 27 вересня у Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

За словами президента Ізраїлю, коли йдеться про замовчування діяльності антисемітських структур, не має значення політична спрямованість, і цього не можна допустити.

"Лідери країн, які поділяють антисемітські, расистські та неонацистські погляди, ніколи не стануть повноправними і бажаними членами сім'ї народів світу", - переконаний Рівлін.

"Ми не можемо бути співучасниками злочину забуття, затемнення фактів та заперечення голокосту", - додав він.

За словами президента Ізраїлю, на території України в період Другої світової війни було вбито близько 1,5 млн євреїв.

"У Бабиному Яру та інших місцях, їх розстрілювали в лісах біля ярів і ровів, зіштовхували у братські могили, багато співучасників злочинів був українцями, і серед них особливо виділялися бійці ОУН", - розповів він.

Додамо, що голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, коментуючи слова президента Ізраїлю, зазначив у своєму Facebook: "На жаль президент Ізраїля у своєму виступі в українському парламенті повторив радянський міф про участь ОУН в Голокості. Вшанування жертв Бабиного Яру було б більш щирим без використання міфів тих, хто стирали пам'ять про них".

Довідка

Бабин Яр - урочище в північно-західній частині Києва, між районами Лук'янівка і Сирець.

Бабин Яр став всесвітньо відомий як місце масових розстрілів цивільного населення, що здійснювалися німецькими окупаційними військами в 1941 році. Нині на території Бабиного Яру встановлено кілька пам'ятників і меморіальних комплексів жертвам Голокосту.

Офіційним же днем пам'яті жертв Бабиного Яру вважається 29 вересня. Напередодні цього дня в 1941 році на вулицях Києва з'явився наказ: "Всі жиди міста Києва і його околиць повинні з'явитися в понеділок 29 вересня 1941 року до 8 години ранку на кут Мельникової і Доктерівської вулиць (біля кладовища). Узяти з собою документи, гроші і цінні речі, а також теплий одяг, білизну та ін. Хто з жидів не виконає цього розпорядження і буде знайдений у іншому місці буде розстріляний. Хто з громадян проникне в залишені жидами квартири і привласнить собі речі, буде розстріляний", - мовилося в ньому.

За два дні 29-30 вересня 1941 року зондеркоманда 4а під командуванням штандартенфюрера Пауля Блобеля (що входила до складу айнзатцгрупи З під командуванням д-ра Раше) за участю частин вермахту (6-ї армії) розстріляли в цьому яру 33 771 особу - майже все єврейське населення Києва. Подальші розстріли євреїв пройшли 1, 2, 8 і 11 жовтня 1941-го, за цей час було розстріляно приблизно 17 тисяч євреїв.

Масові страти тривали аж до відходу німців з Києва. 10 січня 1942 року було розстріляно близько 100 матросів Дніпровського загону Пінської військової флотилії. Також, у 1941-1943 рр. у Бабиному Яру було розстріляно 621 члена ОУН(М) (під проводом полковника Андрія Мельника), з-поміж них - українську поетесу Олену Телігу та її чоловіка, у якого була можливість врятуватися, та він вважав за краще залишитися з дружиною і колегами по редакції "Українського слова" (редактор Іван Рогач).

Крім того, Бабин Яр став місцем розстрілу п'яти циганських таборів. За різними підрахунками, в Бабиному Яру в 1941-1943 було розстріляно від 70 тис. до 200 тис. осіб. Євреї-в'язні, яких нацисти змусили спалювати тіла в 1943 році, говорили про 70-120 тисяч.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus