Нідерланди хочуть дозволити евтаназію здоровим громадянам

13.10.2016 13:00

Нідерланди хочуть дозволити евтаназію здоровим громадянам

Нідерланди планують дозволити евтаназію здоровим громадянам країни - такий законопроект пропонують обговорити МОЗ та Мін'юст країни. Попередні формулювання такі: громадяни, які вважають, що "їхнє життя завершене", зможуть вдатися до "допомоги при самогубстві", навіть якщо вони не є невиліковно хворими.

Нідерланди планують дозволити евтаназію здоровим громадянам країни - такий законопроект пропонують обговорити МОЗ та Мін'юст країни. Попередні формулювання такі: громадяни, які вважають, що "їхнє життя завершене", зможуть вдатися до "допомоги при самогубстві", навіть якщо вони не є невиліковно хворими, передає РІА "Новости" з посиланням на Reuters.

У листі міністра охорони здоров'я Едіт Схіпперс і її колеги з міністерства юстиції Арта ван дер Стер, направленому до парламенту, йдеться: "(Людям), які прийшли до обдуманого рішення про те, що їхнє життя завершене, має бути дозволено, при наявності строгих і точних критеріїв, закінчити своє життя способом, який вони вважають гідним".

Відомства пропонують парламентарям пропрацювати деталі проекту. Передбачається, що влада країни розробить цей законопроект разом з лікарями та експертами в області етики до кінця 2017 року.

У 2002 році Нідерланди стали першою в світі країною, що легалізувала активну евтаназію. Згідно із законодавством країни, зараз вдатися до евтаназії можуть лише пацієнти, які відчувають нестерпні страждання і не мають надії на одужання.

Слідом за Голландією медичне сприяння смерті невиліковних тяжкохворих було легалізовано в Бельгії, Люксембурзі, Швейцарії. У США евтаназія легалізована в чотирьох штатах. Також в ряді держав дозволена пасивна евтаназія, при якій не надається медична допомога - боротьба за життя пацієнта припиняється, і природна смерть настає швидше.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus