Нобелівську премію з економіки отримали двоє науковців за створення теорії контрактів

10.10.2016 15:00

Нобелівську премію з економіки отримали двоє науковців за створення теорії контрактів

Лауреатами Нобелівської премії в галузі економіки в 2016 році стали Олівер Харт з Гарвардського університету (США) і Бенгт Холмстрем з Фінляндії, який працює в Массачусетському технологічному інституті (США). Науковці розробили нові теоретичні інструменти для розуміння контрактів, які зустрічаються в реальному житті.

Лауреатами Нобелівської премії в галузі економіки в 2016 році стали Олівер Харт з Гарвардського університету (США) і Бенгт Холмстрем з Фінляндії, який працює в Массачусетському технологічному інституті (США), йдеться в прес-релізі Нобелівського комітету. Нагороду присуджено науковцям "за їхній внесок в теорію контрактів".

68-річний Олівер Харт народився в Лондоні, 67-річний Хольмстрем з'явився на світ у столиці Фінляндії Гельсінкі, мовиться в Twitter Нобелівського комітету.

Науковці розробили нові теоретичні інструменти для розуміння контрактів, які зустрічаються в реальному житті. Їхній аналіз оптимальних контрактних домовленостей заклав інтелектуальні основи для розробки політик та інститутів у багатьох сферах, включаючи законодавство про банкрутство і політичні конституції, зазначається в заяві Нобелівського комітету, яке цитує РБК.

Торік премію з економіки було присуджено британському і американському економістові Енгусу Дітону "за аналіз споживання, бідності і добробуту".

Премія в галузі економіки була заснована в 1968 році Державним банком Швеції з нагоди його 300-річчя. Банк відраховує щорічно Нобелівському фонду суму, що дорівнює одній Нобелівській премії. Формально ця нагорода Нобелівською вважатися не може, оскільки її засновник Альфред Нобель в своєму заповіті від 1895 року щодо економістів нічого не написав.

Процес висунення кандидатур починається у вересні і закінчується 31 січня наступного року. За правилами, ці імена не розголошують протягом 50 років. Висувати претендентів можуть члени Королівської Шведської академії наук; члени Нобелівського комітету з економіки; лауреати цієї премії попередніх років; постійно працюють професори відповідних дисциплін університетів і вишів Швеції, Данії, Фінляндії, Ісландії та Норвегії; завідувачі кафедр економіки щонайменше шести університетів або інститутів, обраних Академією наук; інші науковці, від яких Академія вважає за потрібне прийняти пропозиції.

Серед лауреатів Нобелівської премії в галузі економіки зі значною перевагою лідирують представники США: з 76 володарів премії 56 - американці. Середній вік володарів нагороди в цій сфері - 67 років. Наразі наймолодшим лауреатом є американський економіст Кеннет Ерроу, який отримав премію в 1972 році в 51 рік; найповажнішого віку - 90 років - у 2007-му став інший американець - Леонід Гурвіч.

Єдина жінка - Елінор Остром - отримала премію в 2009 році. У 1975 році премію присвоїли радянському математику й економісту Леоніду Канторовичу "за обґрунтування теорії оптимального використання сировинних ресурсів".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus