Нобелівську премію з медицини присудили японському біологу

03.10.2016 14:00

Нобелівську премію з медицини присудили японському біологу

У Швеції упродовж цього тижня оголошують лауреатів Нобелівських премій. Церемонія вручення нагород традиційно відбудеться пізніше - у грудні. Кожен переможець отримує медаль, диплом і грошову винагороду. 2016 року на Нобелівську премію з фізіології та медицини були номіновані 273 науковців.

Нобелівську премію в галузі фізіології та медицини присудили японському молекулярному біологу Йосінорі Осумі. Про це повідомляє офіційний сайт премії.

Професора Токійського технологічного інституту нагородили за вивчення механізму аутофагії (від грецького - самопоїдання) - процесу деградації і утилізації клітин.

Цьогоріч на Нобелівську премію з фізіології та медицини були номіновані 273 науковців.

В 2015 році премію в цій номінації присудили ірландцеві Вільяму Кемпбеллу, японцеві Сатосі Омурі і китаянці Юю Ту.

Кемпбелл і Омура отримали нагороду "за відкриття в терапії проти інфекцій, викликаних паразитичними черв'яками". Другу половину премії присуджено Юю Ту "за її відкриття в терапії боротьби з малярією"

У Швеції упродовж цього тижня оголошують лауреатів Нобелівських премій. Церемонія вручення нагород традиційно відбудеться пізніше - у грудні. Кожен переможець отримує медаль, диплом і грошову винагороду.

Кандидатів висувають академіки, університетські професори, науковці, попередні нобелівські лауреати, парламентарі та громадські організації. Нобелівський комітет не розголошує імен кандидатів - це можуть зробити лише вони самі або ті, хто їх номінував.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus