"Нормандський формат": основу "дорожньої карти" затвердять до кінця листопада, на Донбас введуть поліцейську місію ОБСЄ

20.10.2016 08:00

"Нормандський формат": основу "дорожньої карти" затвердять до кінця листопада, на Донбас введуть поліцейську місію ОБСЄ

Президент Петро Порошенко повідомив, що на переговорах у Нормандському форматі було погоджено питання розробки "дорожньої карти" імплементації Мінських домовленостей. Петро Порошенко наголосив, що "ще півроку тому про "дорожню карту" ніхто і чути не хотів", але це стало можливим завдяки наполегливості української сторони.

Президент Петро Порошенко повідомив, що на переговорах у Нормандському форматі було погоджено питання розробки "дорожньої карти" імплементації Мінських домовленостей. Про це повідомляє його прес-служба.

"Головне завдання, яке ми ставили перед собою протягом останніх півроку – переведення формату відносин у формат створення робочої "дорожньої карти", де буде чітко визначено дві складові. Складова послідовності кроків, які ми робимо для імплементації Мінських угод, і гарантії їх виконання", - зазначив Президент під час зустрічі з представниками ЗМІ за підсумками переговорів глав держав Нормандського формату, які відбулися в Берліні.

Петро Порошенко наголосив, що "ще півроку тому про "дорожню карту" ніхто і чути не хотів", але це стало можливим завдяки наполегливості української сторони.

Глава Української держави зазначив, що "жодної альтернативи нормандському формату на сьогоднішній день не існує і про це було чітко наголошено під час сьогоднішньої зустрічі". "На сьогоднішній день Мінські домовленості – це є цілісний документ. І коли ми говоримо про "дорожню карту", то вона і передбачає послідовність і гарантії", - зазначив Президент і додав, що виконання безпекових умов, припинення вогню, виведення іноземних військ, дотримання режиму розведення військової техніки, забезпечення безперешкодного доступу представників ОБСЄ, звільнення заручників мають передувати переходу до виконання політичної частини.

"Ми маємо розробити і затвердити робочу "дорожню карту". Українська пропозиція була спочатку підтримана нашими німецькими і французькими партнерами. На сьогоднішній день німецькі і французькі пропозиції щодо основи "дорожньої карти" були затверджені Нормандським форматом", - сказав Президент.

Петро Порошенко повідомив, що було дано доручення міністрам закордонних справ до кінця листопада на зустрічі затвердити основу "дорожньої карти". "Ми дали основні напрямки, які ця карта має містити", - уточнив він. Учасники переговорів Нормандського формату домовились, що протягом місяця міністри зустрінуться ще раз і підіб’ють підсумки для підготовка наступної зустрічі лідерів держав.

За словами Президента, перше і головне – "дорожня карта" є документом по імплементації всіх документів ухвалених у форматі Мінських угод.

Нагадаємо, переговори лідерів країн "нормандської четвірки" (Україна, Німеччина, Франція і Росія) пройшли в Беріна 19 жовтня. Екс-представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Донбасом Роман Безсмертний висловив думку, що зустріч може стати останньою для Нормандське четвірки в нинішньому форматі, або і взагалі останньої в рамках Нормандського формату.

Як повідомлялося, перед зустріччю "нормандської четвірки" у Берліні пройшли тристоронні переговори лідерів України, Німеччини та Франції.

Першим у своїй резиденції Ангела Меркель зустріла президента України Петра Порошенка. За ним на зустріч прибув президент Франції Франсуа Олланд. Останнім у Берлін прибув Путін. Зауважимо, що берлінці зустрічали президента РФ акцією протесту проти військової агресії Росії в Україні та Сирії.

За підсумками переговорів очікуються підходи до преси. Спільно виступлять Ангела Меркель і Франсуа Олланд. Петро Порошенко виступить у посольстві України в Німеччині.

Раніше сьогодні прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що президент РФ у Берліні на зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки" озвучить "добре відому російську позицію" щодо окупованого Донбасу, проривів не очікується.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus