Норвегія закликає РФ виконувати Мінські домовленості. Україні обіцяє допомогти з реформами

18.10.2016 17:00

Норвегія закликає РФ виконувати Мінські домовленості. Україні обіцяє допомогти з реформами

"Ми обговорили ситуацію на сході України, нас турбує відсутність безпеки на Донбасі. Без дієвого перемир’я важко уявити переговорний процес політичного врегулювання. Вирішальним є дотримання Мінських домовленостей усіма сторонами. Ми закликаємо, особливо Росію, виконувати свою частку домовленостей", - заявила прем`єр-міністр Королівства Норвегія Ерна Сульберг.

Прем`єр-міністр Королівства Норвегія Ерна Сульберг закликала Росію виконувати свою частину Мінських домовленостей та продемонструвати волю у мирному врегулюванні ситуації на Донбасі.

Про це вона сказала на спільній прес-конференції з президентом України Петром Порошенком в Осло, передає УНІАН.

"Ми обговорили ситуацію на сході України, нас турбує відсутність безпеки на Донбасі. Без дієвого перемир’я важко уявити переговорний процес політичного врегулювання. Вирішальним є дотримання Мінських домовленостей усіма сторонами", - заявила вона.

"Ми закликаємо, особливо Росію, виконувати свою частку домовленостей і продемонструвати волю у сприянні політичному та мирному врегулюванні", - додала Сульберг.

Своєю чергою президент України Петро Порошенко закликав норвезькі компанії до участі в приватизації в Україні, Норвегія допомагатиме Україні у проведенні важливих реформ

"Я запросив норвезькі компанії до участі в процесах приватизації в Україні і отримав запевнення, що норвезький уряд надасть всебічну підтримку цим процесам", - сказав Порошенко на прес-конференції, передає "Інтерфакс-Україна".

Він також додав, що сторони домовилися про посилення співпраці на шляху проведення реформ в Україні.

"Також ми обговорили питання взаємодії і підтримки Норвегією місії ОБСЄ на території України, і я вдячний Норвегії, що вона бере активну участь у цьому процесі", - сказав президент.

Ерна Солберг на прес-конференції у вівторок в Осло зазначила, що її країна налаштована на посилення співпраці з Україною. "Сьогодні ми підписали спільну політичну декларацію, що роз'яснює цілі нашого подальшого співробітництва", - сказала вона.

За її словами, Норвегія допомагатиме Україні у проведенні важливих реформ і сприятиме її економічній і політичній стабільності.

"Україна рухається вперед, але попереду ще багато роботи і це вимагає виконання політичних зобов'язань"- сказала Солберг.

Як повідомлялося, раніше президент Порошенко заявив, що Україна, Німеччина та Франція виступають за погодження "дорожньої карти" виконання Мінських угод. Глава держави зауважив, що "дорожня карта" має передбачати чітку послідовність кроків, які мають бути зроблені. "Безпека, припинення вогню, припинення вбивств українських військових та мирних жителів, вивід військ, потім – політичний пакет (реалізації Мінських угод – ред.)", - додав він.

Крім того, перебуваючи з візитом в Норвегії, Порошенко провів телефонну розмову з президентом Франції Франсуа Олландом і канцлером Німеччини Ангелою Меркель, під час якої було досягнуто домовленості про проведення 19 жовтня в Берліні зустрічі глав держав у "нормандському форматі".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus