Новим генсеком ООН стане колишній прем'єр Португалії Антоніу Гутерреш

05.10.2016 23:00

Новим генсеком ООН стане колишній прем'єр Португалії Антоніу Гутерреш

Новим генеральним секретарем Організації Об'єднаних Націй (ООН) стане колишній прем'єр-міністр Португалії Антоніу Гутерреш (Antonio Guterres). За даними агентства Reuters, жодна з п'яти країн, що мають право вето в Радбезі ООН, не проголосувала проти його кандидатури в шостому за рахунком таємному голосуванні.

Новим генеральним секретарем Організації Об'єднаних Націй (ООН) стане колишній прем'єр-міністр Португалії Антоніу Гутерреш (Antonio Guterres).

Про це в середу 5 жовтня інформує Reuters.

За даними агентства, жодна з п'яти країн, що мають право вето в Радбезі ООН, не проголосувала проти його кандидатури в шостому за рахунком таємному голосуванні.

Нагадаємо, що вчора, 4 жовтня, Верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн закликав заборонити накладати вето в питаннях, які стосуються військових злочинів, злочинів проти людяності та геноциді.

Головуючий у жовтні Радбезом ООН постпред РФ Віталій Чуркін висловив надію, що Рада одностайно рекомендуватиме Гутерріша, який був також Верховним комісаром ООН у справах біженців в період з червня 2005 року по грудень 2015 року.

67-річний Гутерріш замінить 72-річного Пан Гі Муна (Південна Корея), який піде у відставку наприкінці 2016 року після відбуття двох строків.

Гутерріш був прем'єр-міністром Португалії з 1995 по 2002 рік.

Зауважимо, що сам чинний генсек ООН Пан Гі Мун зізнавався, що після його відходу з цієї посади хотів би бачити на чолі організації жінку. На його думку, настав час для того, щоб новим генсеком ООН вперше стала саме жінка після того, як організацію поспіль очолювали вісім чоловіків.

Вибори нового генсека ООН почалися в липні в РБ ООН. Вони проходять за зачиненими дверима і триватимуть кілька місяців.

За пост генсека ООН в даний час ведуть боротьбу шість чоловіків і п'ять жінок.

Пан Гі Мун покине свій пост 1 січня 2017 року після двох п'ятирічних термінів перебування на цій посаді.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus