Новостворені Сили спецоперацій ЗСУ за три місяці вже провели п'ять навчань

11.10.2016 17:00

Новостворені Сили спецоперацій ЗСУ за три місяці вже провели п'ять навчань

Сили спеціальних операцій (ССО) Збройних сил України з моменту створення в липні 2016 року провели вже 5 заходів з оперативної підготовки, повідомив командувач ССО ЗСУ Ігор Луньов. Він наголосив, що представники ССО також взяли участь у національному стратегічному навчанні з реагування на гібридні загрози "Bald Strike-2016" (Литва).

Сили спеціальних операцій (ССО) Збройних сил України з моменту створення в липні 2016 року провели вже 5 заходів з оперативної підготовки, повідомив командувач ССО ЗСУ Ігор Луньов.

"За останні три місяці проведено 5 заходів оперативної підготовки. Зокрема два командно-штабних навчань. Ми також безпосередньо брали участь у стратегічному командно-штабному навчанні "Південний вітер - 2016", також провели низку заходів із підготовки відповідних штабів військових частин", - повідомив він на брифінгу у вівторок 11 жовтня у Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

Луньов наголосив, що представники ССО також взяли участь у національному стратегічному навчанні з реагування на гібридні загрози "Bald Strike-2016" (Литва). Окрім того, зараз військовослужбовці ССО беруть участь у курсі гірської підготовки в Грузії.

"За оцінкою Генерального штабу на сьогодні, командування Сил спецоперацій станом на жовтень 2016 року може здійснити планування та управління військовими частинами", - наголосив командувач ССО.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо кількісного складу ССО, він зазначив, що ця інформація є державною таємницею.

"Сили спецоперації складаються з командування, частин спецпризначення. Цифри озвучити я не можу. У законі прописано, що вся інформація щодо анкетних даних, показників та іншої інформації наших військовослужбовців є державною таємницею", - зазначив командувач.

За його словами, одне з українських видань надрукувало інформацію про дату народження та місце проживання військовослужбовця ССО, який загинув.

"І ми змушені порушувати кримінальне провадження. Це все за законом", - сказав Луньов.

Нагадаємо, 26 липня президент Петро Порошенко під час зустрічі з воїнами-спецназівцями підписав закон про внесення змін до деяких законів України щодо Сил спеціальних операцій Збройних сил України. Закон визначає правовий статус та застосування Сил спеціальних операцій самостійно або у взаємодії з іншими видами ЗС України для спеціальних операцій зі створення сприятливих умов для успішного проведення військово-політичних, економічних та інших заходів в інтересах національної безпеки у сфері оборони держави.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus