Нуланд обговорила розведення сил на Донбасі в Москві

06.10.2016 09:00

Нуланд обговорила розведення сил на Донбасі в Москві

5 жовтня заступник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд у ході свого візиту в Москву обговорила з російськими колегами ситуацію на сході України. Також сторони обговорили такі аспекти Мінських угод як політичні питання, питання безпеки та гуманітарні питання.

5 жовтня заступник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд у ході свого візиту в Москву обговорила з російськими колегами ситуацію на сході України.

Про це повідомили в посольстві США в Москві.

"Заступник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд разом зі старшими директорами Ради національної безпеки США Селестою Уолландер і Чарльзом Купчаном зустрілися в Москві з російськими офіційними особами, в тому числі з помічником президента РФ із зовнішньої політики Юрієм Ушаковим і помічником президента РФ Владиславом Сурковим для обговорення ситуації в східній частині України і подальших кроків по виконанню Мінських угод", - йдеться в заяві.

Згідно із заявою, обидві сторони підтвердили, що "розведення сил і засобів на перших ділянках лінії розмежування є важливим початковим кроком на шляху поліпшення ситуації з безпекою, але належить зробити набагато більше".

Також сторони обговорили такі аспекти Мінських угод як політичні питання, питання безпеки та гуманітарні питання.

Напередодні заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко і віце-президент ПАРЄ, нардеп Володимир Ар'єв засудили спроби Нуланд в ході візиту в Москву і спілкування з політиками, розв'язав війну на сході України, врегулювати цей конфлікт.

Нагадаємо, 21 вересня в Мінську було підписано Рамкову рішення Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі про . Документ передбачає, що умовою для поч ала розведення сил у Станиці Луганській, Золотому і Петровському є дотримання режиму припинення вогню протягом семи діб. У тексті угоди також зазначається, що розведення сил і засобів здійснюється шляхом їх відведення з займаних позицій в обидві сторони з метою створення ділянок розведення, як правило, не менше 2 км в ширину і 2 км в глибину. При цьому саме розведення сил і засобів на кожному з двох ділянок здійснюється при моніторингу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

1 жовтня були відведені підрозділу 6 окремого механізованого полку (Стаханов) 2 АК (Луганськ) ВС РФ з району населеного пункту Золоте.

2 жовтня український військове командування повідомило про те, що окупанти розміновують місцевість в районі КПВВ "Станиця Луганська", а відведення своїх підрозділів від Петровського обіцяють почати 3 жовтня.

5 жовтня спеціальний представник ОБСЄ Мартін Сайдік заявив, що учасники Контактної групи по Україні поки не прийшли до компромісу за умовами формування семи додаткових зон безпеки на лінії зіткнення на Донбасі.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus