Обама обіцяє, що люди побувають на Марсі до 2030-х років

11.10.2016 21:00

Обама обіцяє, що люди побувають на Марсі до 2030-х років

"Ми поставили перед собою чітку мету, життєво важливу для наступної голови космічної історії Америки: відправити людей на Марс до 2030-х років і безпечно повернути їх назад з кінцевою метою - одного разу залишитися там на тривалий час", - йдеться в матеріалі президента Сполучених Штатів Америки Барака Обами в колонці на CNN.

Президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама пообіцяв відправити людей на Марс до 2030-х років. Про це він написав у своїй колонці на CNN.

За словами Обами, США працюють з приватними компаніями, щоб "створити умови для підтримки і транспортування астронавтів на тривалі місії в космосі".

"Ми поставили перед собою чітку мету, життєво важливу для наступної голови космічної історії Америки: відправити людей на Марс до 2030-х років і безпечно повернути їх назад з кінцевою метою - одного разу залишитися там на тривалий час", - йдеться в матеріалі Обами.

Він заявив, що протягом наступних двох років вперше відправлять астронавтів на Міжнародну космічну станцію приватні компанії.

Обама зазначив, що на початку свого президентства його адміністрація надала гроші для вивчення космосу, а сам президент відправився в Космічний центр у Кентуккі для зміцнення космічної програми США.

Зараз в рамках програми державно-приватного партнерства ведеться розробка технологій, які допомагають людині вижити у ворожому середовищі.

Крім цього, президент США наголосив, що минулого року NASA знайшла сліди води на Марсі і ознаки присутності льоду на Юпітері.

"Всього п'ять років тому американські компанії були відрізані від світового ринку комерційних запусків. Сьогодні, завдяки роботі чоловіків і жінок з NASA, їм належить більше третини цього ринку. Більше тисячі компаній, майже у всіх 50 штатах, працюють над проектами по комерційним запускам у космос", - додав Обама.

Нагадаємо, в квітні 2016 року американська компанія SpaceX оголосила про плани відправити космічний корабель на Марс не пізніше 2018 року (мова йшла не про пілотований політ). Засновник компанії Ілон Маск неодноразово висловлювався за колонізацію планети. SpaceX наразі займається доставкою вантажів на Міжнародну космічну станцію та виведення супутників на орбіту Землі. Компанії першою в історії вдалося здійснити посадку на землю першої ступені ракети-носія Falcon 9 після польоту на орбіту, причому не тільки на землю, а й на платформу в океані.

У вересні SpaceX опублікувала відеоролик про свою проектовану міжпланетну транспортну систему, в якому був змодельований пілотований політ на Марс. SpaceX планує доставляти корабель на земну орбіту за допомогою ракети-носія, яка потім буде повертатися на Землю для нового старту. На орбіті корабель проведе дозаправку, після чого вирушить до Червоної планети.

Маск наголосив на необхідності розвитку "міжпланетної цивілізації". "Ми можемо жити на Землі і нікуди не рухатися, а можемо стати міжпланетною цивілізацією. Головна мета - створити на Марсі поселення, місто. Саме тоді ми зможемо стати міжпланетним видом".

Пізніше голова американської авіабудівної компанії Boeing Денніс Муіленберг оголосив про намір випередити компанію SpaceX і першим висадити людину на Марс.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus