ОБСЄ закликає активніше розміновувати зону АТО

28.10.2016 11:00

ОБСЄ закликає активніше розміновувати зону АТО

"Ми побачили, що Спільний центр по координації і припиненню вогню може спільно працювати. Якби вони проводили більше заходів з розмінування, то багатьох жертв серед мирного населення можна було б уникнути", - заявив Хуг. Він зазначив, що в Мінських домовленостях закладені основи, які дозволяють припинити насильство. Але жодні з них не були повністю виконані.

Перший заступник голови місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг заявив, що Спільний центр по координації і припиненню вогню повинен працювати ефективніше. Про це він сказав під час брифінгу 27 жовтня, повідомляє Укрінформ.

"Ми побачили, що Спільний центр по координації і припиненню вогню може спільно працювати. Якби вони проводили більше заходів з розмінування, то багатьох жертв серед мирного населення можна було б уникнути", - заявив Хуг.

Він зазначив, що в Мінських домовленостях закладені основи, які дозволяють припинити насильство. Але жодні з них не були повністю виконані.

Раніше Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повідомила про обмежений доступ до ділянок розведення сил на Донбасі через можливі міни.

Тим часом стало відомо, що Німеччина виділить на розмінування Донбасу 488 тисяч євро. Також передбачається продовження фінансової підтримки і в наступні роки.

"З цією метою він (уряд ФРН – ред.) надав відповідне доручення неурядовій організації HALO (Hazardous Area Life-support Organization - Організація із життєзабезпечення в небезпечних зонах), яка силами команди експертів-оцінювачів та трьох команд розміновувачів розчищатиме забруднені вибухонебезпечними предметами поля біля Сєверодонецька, в районі Маріуполя та біля Краматорська", - йдеться в повідомленні посольства Німеччини в Україні.

Підкреслюється, що забрудненість великих площ мінами, розтяжками та залишками бойових засобів в колишніх зонах конфлікту на сході України на довгострокову перспективу означає загрозу для безпеки місцевого населення.

"Щомісяця жертвами вибухонебезпечних залишків бойових засобів стають десятки військовослужбовців і цивільних. Крім того, небезпека з боку мін і розтяжок перешкоджає економічному розвитку в регіоні", - зазначає посольство.

Раніше повідомлялося, для повного розмінування Донбасу знадобиться щонайменше 10 років.

Голова Донецької облВЦА Павло Жебрівський заявляє, що іноземні спеціалісти наразі не можуть проводити розмінування на території України, тому необхідно внести зміни до відповідних законів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus