ОБСЄ закликає сторони на Донбасі не заважати моніторингу за розведенням сил у Петровському і Золотому

23.09.2016 18:00

ОБСЄ закликає сторони на Донбасі не заважати моніторингу за розведенням сил у Петровському і Золотому

Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александер Хуг закликає усі сторони на Донбасі негайно усунути наявні перешкоди у населених пунктах Петрівське та Золоте для отримання можливості здійснювати спостереження за виконанням погодженої Тристоронньою контактною групою у Мінську Рамкової угоди про розведення сил і засобів на Донбасі.

Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александер Хуг закликає усі сторони на Донбасі негайно усунути наявні перешкоди у населених пунктах Петрівське та Золоте для отримання можливості здійснювати спостереження за виконанням погодженої Тристоронньою контактною групою у Мінську Рамкової угоди про розведення сил і засобів на Донбасі.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Хуг сказав сьогодні на брифінгу у Києві.

Як зазначив перший заступник голови СММ, спостерігачі вже перебувають на сході України і готові здійснювати свої обов`язки зі спостереження та звітування про ситуацію у Станиці Луганській, Золотому та Петрівському, але усі сторони повинні виконати свої обов`язки - надати місії ОБСЄ безперешкодний доступ та розвести сили.

"Надайте нам доступ, якого ми потребуємо, та розведіть ваші сили та техніку зараз", - наголосив Хуг.

При цьому він пояснив, що спостерігачі ОБСЄ зможуть підтвердити виконання Рамкового рішення про відведення сил та засобів тільки у тому випадку, якщо "сторони дозволять їм це зробити".

"Без перевірки (контролю за виконанням сторонами положень Рамкового рішення про розведення – ред.) зазначена угода не працюватиме", - заявив Хуг.

При цьому, за його словами, у той самий день, коли Рамкова угода була підписана у Мінську, патрулі СММ були позбавлені можливості вільно пересуватися у Петрівському та Золотому.

У зв`язку з цим перший заступник голови СММ закликав сторони прибрати з доріг загороджувальні бетонні блоки, які знаходяться у тих районах зазначених пунктів, де сторони повинні відвести сили та засоби. "Бетонні блоки повинні бути усунуті негайно", - заявив Хуг.

Окрім того, він звернув увагу, що далі за межами цих перешкод дорога сильно замінована. Він закликав усі сторони негайно розмінувати дороги доступу до Золотого та Петрівського.

"Збройні сили та угруповання на місцях, які розташовані поблизу цих районів, повинні бути негайно поінформовані, що там не повинно бути обмежень у пересуванні патрулів СММ", - наголосив Хуг.

За його словами, спостерігачів СММ зупиняли у зазначених пунктах з обох сторін лінії зіткнення. Він нагадав, що загалом переважна кількість обмежень у пересуванні виникає у районах, які не підконтрольні уряду України.

"Якщо бетонні блоки, якщо міни не будуть прибрані, наші спостерігачі не зможуть поїхати у ті райони", - додав Хуг.

При цьому він висловив сподівання, що підписання Рамкового рішення стане початком ширшого процесу. "Якщо сторони чесно виконають цю угоду, тоді розведення сил може поширитися на інші райони, і зокрема на всі гарячі точки (вздовж лінії зіткнення – ред.)", - сказав Хуг.

Представник моніторингової місії зазначив, що в тих районах, де сторони близько розміщували свої сили одна біля одної, завжди неодмінно загострювалася ситуація, і саме тому треба терміново розвести сили на Донбасі.

Нагадаємо, наприкінці серпня на черговому засіданні контактної групи в Мінську була досягнута домовленість про "безстрокове припинення вогню" на Донбасі з 1 вересня. Проте вже 2 вересня в штабі АТО повідомили, що бойовики порушили режим тиші.

14 вересня в Києві глави МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр і Франції Жан-Марк Еро заявили, що приїхали з "обіцянкою з Москви" припинити вогонь на Донбасі з 15 вересня. А після встановлення режиму тиші, за їхніми словами, Київ має приступити до виконання політичних умов Мінських угод.

15 вересня в Кремлі заявили, що не обіцяли режиму припинення вогню на Донбасі, оскільки, мовляв, "не є стороною конфлікту".

16 вересня президент Петро Порошенко попередив, що без виконання Росією своїх зобов`язань у сфері забезпечення безпеки на Донбасі Україна "не зробить ані кроку вперед".

21 вересня в Мінську контактна група підписала рамкове рішення про розведення сил і засобів. Угода передбачає відведення по 1 кілометру кожною зі сторін у трьох зонах безпеки. Обов'язковою умовою початку розведення сил на Донбасі є повне припинення вогню протягом семи діб, яке буде зафіксовано спостережною місією ОБСЄ.

З 22 вересня починаються підготовчі роботи для здійснення відведення сил і засобів Збройних сил України і бойовиків терористичних організацій на трьох ділянках на лінії зіткнення сторін на Донбасі, визначених у рамковій угоді Тристоронньої контактної групи (ТКГ).

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus