Обсяг виведення дивідендів за кордон сягнув 400 млн доларів - НБУ

29.09.2016 20:00

Обсяг виведення дивідендів за кордон сягнув 400 млн доларів - НБУ

"Станом на 27 вересня придбано валюти на 317 млн доларів, переведено до інших держав - 376 млн доларів", - йдеться у повідомленні. Водночас заступник голови НБУ Олег Чурій інформує про суму у 400 млн.

У Національному банку України заявили, що обсяг виведених дивідендів перевищує обсяг купленої під ці цілі валюти, передає FinClub.

"Станом на 27 вересня придбано валюти на 317 млн доларів, переведено до інших держав - 376 млн доларів", - йдеться у повідомленні.

Водночас заступник голови НБУ Олег Чурій, якого цитує УНІАН, інформує про суму у 400 млн.

"400 мільйонів доларів компанії репатріювали із середини червня. Це відповідає нашим прогнозам, і ми не бачимо значного тиску на гривню", - повідомив він 28 вересня.

Як нагадує "Економічна правда", раніше глава НБУ Валерія Гонтарєва заявила, що за липень-серпень 2016 року обсяг купленої валюти для виведення дивідендів становив 234 млн доларів.

"Звичайно, є фактори, які будуть тиснути на валютний ринок. Наприклад, у відповідь на численні прохання бізнесу в червні ми дозволили репатріацію дивідендів в іноземній валюті. В липні-серпні з цією метою компанії купили 234 млн доларів", - заявляла глава НБУ.

За її словами, розроблений НБУ графік придбання валюти для виплати дивідендів допомагає більш рівномірно розподілити їх у часі.

"Але бізнес повинен усвідомлювати, що його рішення щодо сплати дивідендів безпосередньо відбивається на курсі гривні", - наголошувала Гонтарєва.

На початку червня президент Петро Порошенко заявив про "стабілізацію ситуації" у "банківській системі", назвавши одним з показників цього процесу можливість зняття заборони на виведення дивідендів іноземними інвесторами.

13 червня Нацбанк "розморозив" репатріацію дивідендів, нарахованих іноземним інвесторам за 2014-2015 роки, встановивши обмеження на перерахування таких дивідендів за кордон на одну особу на місяць у межах еквівалента 1 млн доларів США або 10% загального обсягу дивідендів до виплати.

Того ж дня прем'єр Володимир Гройсман запевнив, що завданням його уряду є створення умов для збільшення інвестицій в Україну, й анонсував створення Інвестиційної агенції. "Завдання уряду - зробити розумні регулювання, зробити систему стабільною, щоб ви (інвестори – ред.) могли прогнозувати інвестиції в економіку, - сказав Гройсман на V українсько-шведському бізнес-форумі, звертаючись до іноземних підприємців. - У мене немає сумнівів у тому, що ми створимо умови, щоб можна було вкладати кошти".

НБУ заборонив повернення за кордон іноземному інвестору дивідендів в інвалюті 22 вересня 2014 року. Дія цього обмеження не розповсюджувалася на випадки повернення дивідендів по цінним паперам, які знаходяться в обігу на фондових біржах.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus