Обвинувачені у вбивстві Нємцова не визнали в суді свою вину

03.10.2016 15:00

Обвинувачені у вбивстві Нємцова не визнали в суді свою вину

П'ять фігурантів справи про вбивство опозиційного політика Бориса Нємцова в лютому 2015 роки не визнають свою провину. "Докази звинувачення будуть спростовувати винність наших підзахисних", - заявив на засіданні в Московському окружному військовому суді адвокат передбачуваного кілера Заура Дадаєва Шамсудін Цакаєв.

П'ять фігурантів справи про вбивство опозиційного політика Бориса Нємцова в лютому 2015 роки не визнають свою провину, передає "Інтерфакс".

"Докази звинувачення будуть спростовувати винність наших підзахисних", - заявив на засіданні в Московському окружному військовому суді адвокат передбачуваного кілера Заура Дадаєва Шамсудін Цакаєв.

"Мій підзахисний винним себе не визнає", - додав його колега.

Він закликав колегію присяжних "уважно розбиратися в доказах, які будуть представлені". "Звертаюся до вас з тим щоб ви уважно, усвідомлено все слухали і все розуміли, і висновки зробили тільки тоді, коли будете перебувати в нарадчій кімнаті", - додав захисник.

Адвокат зазначив, що Дадаєв хоче бути допитаний тільки після дослідження всіх доказів і допиту свідків.

"Ми постараємося довести вам невинність мого підзахисного", - сказав адвокат Муса Хадисов, що представляє інтереси Анзора Губашева, додавши, що захист готовий надати всі докази його невинності.

Солідарну з ним позицію висловив адвокат Шадіда Губашева Магомед Хадисов, який наполягає, що вбивці Нємцова не сидять на лаві підсудних, про що присяжні повинні переконатися в ході розгляду справи.

"Держобвинувач сказала про чотири бойові трубки, а на лаві підсудних знаходиться п'ять чоловік, ви на такі дрібниці звертайте, будь ласка, увагу", - заявила адвокат Анна Бюрчієва.

За її словами, їй подвійно відповідально захищати Темірлана Ескерханова, "тому що він не винен". "Він не винен, про що він говорив, і буде говорити", - сказала адвокат.

Захисник зазначила, що "у нього достатньо розуму і досвіду", щоб, якби він був винен, не залишатися квартирі на ул.Вєєрной, де він був затриманий.

Адвокат Хамзата Бахаєва Заурбек Садаханов наполягає, що в справі немає доказів його підзахисного і його подільників.

"Виступ державного обвинувачення прозвучав як мозкова атака з метою впливу на вашу підсвідомість. Твердження звинувачення є лише їх припущенням, яке не відповідає дійсності", - сказав Садаханов.

На лаві підсудних п'ять осіб: Заур Дадаєв, брати Анзор і Шадід Губашеви, Темірлан Ескерханов і Хамзат Баха. Залежно від ролі і ступеня участі вони звинувачуються в скоєнні злочинів, передбачених п.п. "Ж, з" ч. 2 ст. 105 КК РФ (вбивство, вчинене організованою групою, за наймом) і ч. 3 ст. 222 КК РФ (незаконний оборот зброї, здійснений групою осіб).

Кримінальну справу розглядає саме військовий суд, так як на момент злочину Дадаєв служив в батальйоні "Північ" ВВ МВС РФ.

Представники родини Нємцова просили допитати у справі главу Чечні Рамзана Кадирова і інших високопоставлених чиновників з цієї республіки, але отримали відмову.

У ЗМІ в зв'язку з цією кримінальною справою неодноразово звучало ім'я командира батальйону "Північ" Руслана Геремеєва, проте він досі перебуває в статусі свідка. За даними адвоката Прохорова, слідчі організували оперативний розшук для його допиту.

Нагадаємо, Нємцова було застрелено в ніч на 27 лютого 2015 року під час прогулянки по Червоній площі у Москві. Він тоді працював над дослідженням, присвяченому російському збройному вторгненню на територію суверенної України, у тому числі за участю "кадировців". Зокрема, 2014 року з'явилися документальні свідчення створення на окупованій території Донбасу окремого чеченського батальйону "Смерть", який було сформовано з ветеранів проросійських силових структур Чечні. Члени цього батальйону брали участь в боях за Іловайськ й Донецький аеропорт.

25 липня суд у Москві почав слухати справу про його вбивство, обвинуваченими по якій проходять п'ятеро вихідців з Чечні та Інгушетії. Справу про вбивство Нємцова вирішено розглядати за участю присяжних.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus