Один із суддів у справі "діамантових прокурорів" взяв самовідвід

05.10.2016 16:00

Один із суддів у справі "діамантових прокурорів" взяв самовідвід

У колегію суддів у справі "діамантових прокурорів" увійшов колишній товариш по службі обвинуваченого, екс-заступник прокурора Київської області Олександра Корнійця Іларіон Рудик. Він оголосив про самовідвід, який був задоволений Голосіївським судом. Найближчим часом автоматична система повинна призначити іншого суддю.

У колегію суддів у справі "діамантових прокурорів" увійшов колишній товариш по службі обвинуваченого, екс-заступник прокурора Київської області Олександра Корнійця Іларіон Рудик. Він оголосив про самовідвід, який був задоволений Голосіївським судом, передає ЛІГАБізнесІнформ.

"Одна із суддів колегії подала у відставку, і є рішення Верховної Ради про її відставку. Автоматичною системою було призначено суддю Рудика. Даний суддя оголосив про самовідвід. Він зазначив, що разом з обвинувачуваним Корнійцем у 2006-2010 роках працював в органах прокуратури Києва й підтримує з ним дружні стосунки. Це стало підставою для самовідводу", - розповів журналістам представник сторони обвинувачення, прокурор ГПУ Яніс Симонов.

Найближчим часом автоматична система повинна призначити іншого суддю.

Нагадаємо, Олександр Корнієць, а також колишній заступник начальника Головного слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін були затримані на початку липня 2015 року за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. При обшуку у них були виявлені чималі кошти, а також діаманти.

Печерський райсуд Києва виніс рішення про арешт Корнійця і Шапакіна на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 3,2 млн гривень. Шапакін вніс необхідну суму застави і був відпущений з СІЗО. Згодом Апеляційний суд Києва збільшив заставу Шапакіну до 6,4 млн гривень. Він і її вніс та вийшов із СІЗО.

Корнієць вийшов із СІЗО 31 липня після внесення застави в сумі 3,2 млн гривень.

22 жовтня Печерський районний суд Києва обрав для Корнійця запобіжний захід у вигляді застави в сумі 3 млн 45 тисяч гривень (2500 мінімальних зарплат). Підсудний вдруге вніс заставу й відтоді не перебуває під вартою.

У цій справі також проходить підприємець Валерій Гібаленко, якого обвинувачення вважає спільником "діамантових" прокурорів.

Своєю чергою Корнієць стверджує, що його "замовила" будівельна мафія Київщини, а виконавцями, мовляв, були колишні заступники генпрокурора Віталій Касько та Давид Сакварелідзе. "На мою думку, саме Касько та Сакварелідзе отримали замовлення на усунення мене з посади, знаючи, що я мав бути призначеним 6 липня прокурором Київської області", - заявляв він навесні цього року.

На запитання, хто був замовником його усунення, Корнієць відповів: "Були підприємці, зокрема і ті, які видобували незаконно пісок, за що вони звинувачують у закритті начебто кримінального провадження..."

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus