Однокласник Порошенка допомагав "регіоналам" тікати з Києва, а нині налагодив "сірі" чартери до Москви - ЗМІ

13.10.2016 19:00

Однокласник Порошенка допомагав "регіоналам" тікати з Києва, а нині налагодив "сірі" чартери до Москви - ЗМІ

Колишній президент скористався послугами люксового літака Airbus, що належить компанії "Бізнес Ейрлайнз", 22 лютого. У день розстрілу Небесної сотні Янукович вилетів у бік російського кордону. Тими днями особливо часто літали за маршрутом Київ-Донецьк. Іншими популярними напрямками для бортів "Бізнес Ейрлайнз" були ОАЕ, Барселона, Ніцца та Сочі.

Авіакомпанія "Бізнес Ейрлайнз" (Business Airlines), контрольована бізнес-партнером та однокласником чинного глави української держави Сергієм Зайцевим, з 12 по 22 лютого 2014 роки займалася організацією приватних перельотів з України для топових чиновників з оточення Віктора Януковича. Про це йдеться в розслідуванні журналістів проектів "Слідство.Інфо", що вийшов на телеканалі "UA: Перший".

Сам колишній президент скористався послугами люксового літака Airbus, що також належить цій компанії, 22 лютого. У день розстрілу Небесної сотні Янукович вилетів у бік російського кордону.

За даними держпідприємства "Украерорух", літаки компанії однокласника Петра Порошенка тими днями особливо часто літали за маршрутом Київ-Донецьк. Іншими популярними напрямками для бортів "Бізнес Ейрлайнз" були ОАЕ, Барселона, Ніцца та Сочі.

Повідомляється, що окрім Януковича, постійними клієнтами авіакомпанії були Клюєв, Азаров, Кацуба, Льовочкін, Богатирьова, Черновецький, Арбузов, Саламатін, а також зірки російського шоу-бізнесу Лепс та Кіркоров, які активно підтримують політику Кремля.

Ці ж літаки виконують рейси з аеропорту "Київ" (Жуляни) на замовлення приватних осіб і тепер. Переліт до Харкова літаком "Бізнес Ейрлайнз" коштує 8 тисяч євро, в швейцарський Цюрих - 21 тисяча євро.

З огляду на офіційну заборону на прямі авіаперельоти в Москву, охочі потрапити в столицю держави-агресора летять через невеликий аеродром у бєларуському Гомелі.

Як зазначається в матеріалі, Зайцев, який також обіймає посаду заступника гендиректора корпорації Roshen, володіє компанією через скандально відомий віргінський офшор Intraco Management Ltd.

Офіс "Бізнес Ейрлайнз" розташований у будівлі на вулиці Електриків, 29-а в Києві, де також розташований спільний бізнес Порошенка та його товариша по військовій службі, а нині народного депутата Ігоря Кононенка.

Активно "Бізнес Ейрлайнз" користувалися й продовжують користуватися наближені до влади українські мільярдери.

У 2009-2011 роках Intraco Management Limited отримала на банківський рахунок за авіаперельоти 15 млн 262 тис євро, однак, незважаючи на те, що послуги авіаперевезень надають одні українські бізнесмени іншим, у тому числі за внутрішні польоти, гроші до України навіть не заходять.

Зокрема, понад 400 тисяч євро офшорна Intraco отримала від офшорної Nyland Union Василя Хмельницького та Андрія Іванова із "запорізької" групи, тісно пов'язаної з Леонідом Черновецьким (він, варто зауважити, також називається серед постійних клієнтів). 19 тис. євро отримано від віргінської Macon Assets Limited, пов'язаної з одеським мером Геннадієм Трухановим. Понад 90 тисяч євро заплатила за авіаперельоти офшорна Newport Management Limited, що засвітилася в численних бізнесах братів Суркісів.

Також компанія закуповувала авіапальне у російської дочірньої компанії російського "Газпрому" - "Газпромнефть-АЕРО Шереметьєво". Intraco Management придбала в жовтні 2014 року тисячі тонн авіаційного пального.

Кононенко вже спростовував свою причетність до компанії Intraco Management Ltd, а цього разу від коментарів узагалі відмовився.

Раніше Зайцев стверджував, що його компанія нібито ніколи не надавала послуг Порошенку й не закуповувала паливо в Росії, а лишень двічі заправила літак у Москві в "Газпромнефть-Аеро-Шереметьєво", оскільки інших компаній там немає.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus