Оголошено імена 13 претендентів на Міжнародну Букерівську премію

10.03.2016 23:00

Оголошено імена 13 претендентів на Міжнародну Букерівську премію

До довгого список претендентів на міжнародну Букерівську премію увійшли 13 авторів. Серед претендентів - відомий турецький письменник Орхан Памук, володар Нобелівської премії з літератури 2006 року. У список Букера він потрапив з книгою "Мої дивні думки". Міжнародна Букерівська премія заснована в 2005 році і вручається раз на два роки закордонним письменникам.

До довгого список претендентів на міжнародну Букерівську премію увійшли 13 авторів. Серед претендентів - відомий турецький письменник Орхан Памук, володар Нобелівської премії з літератури 2006 року. У список Букера він потрапив з книгою "Мої дивні думки", повідомляє Zaxid.net.

Також до списку увійшли Жозе Едуарду Агуалуза з Анголи, Єлена Ферранте з Італії, Хан Канг з Південної Кореї, Мейліс де Керангаль і Марі Ндіайє з Франції, Єва Курніаван з Індонезії, Ян Ляньке з Китаю, Радуан Нассар з Бразилії, Фістон Мванза з Демократичної Республіки Конго, Ое Кендзабуро з Японії, Акі Оллікаінен з Фінляндії, Роберт Сіталер з Австрії.

Міжнародна Букерівська премія заснована в 2005 році. На відміну від Букерівської премії, яку щороку присуджують англомовним авторам з Великобританії, Ірландії та країн Співдружності, міжнародний "Букер" вручається раз на два роки закордонним письменникам. Міжнародна Букерівська премія присуджується не за конкретний твір, а за "творчу активність, розвиток і загальний внесок в світову художню літературу". Лауреат премії отримує 60 тис фунтів стерлінгів за перемогу і ще 15 тис. фунтів на переклад своєї книги.

Нагадаємо, у 2015 році лауреатом Міжнародної Букерівської премії став угорський письменник Ласло Краснахоркаї, відомий своїми похмурими гротескними творами.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus