Окупанти ще 6 кримським татарам призначили примусову психіатричну експертизу

03.11.2016 20:00

Окупанти ще 6 кримським татарам призначили примусову психіатричну експертизу

Російська окупаційна влада призначила ще шістьом кримським татарам, яких вони звинувачують в участі в організації "Хізб ут-Тахрір", примусову психологічну експертизу. Про це повідомив адвокат Еміль Курдебінов. Він нагадав, що раніше про намір російського слідства продовжувати таку практику заявляв адвокат Едем Смедляєв.

Російська окупаційна влада призначила ще шістьом кримським татарам, яких вони звинувачують в участі в організації "Хізб ут-Тахрір", примусову психологічну експертизу.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав адвокат Еміль Курдебінов.

Він нагадав, що раніше про намір російського слідства продовжувати таку практику заявляв адвокат Едем Смедляєв.

"Дійсно, сьогодні також моєму підзахисному Вадиму Сіруку було представлено для ознайомлення постанову слідчого ФСБ про призначення примусової стаціонарної психіатричної експертизи стосовно шістьох кримських татар мусульман, в т. ч. і щодо Вадима. Всі шестеро – обвинувачені у "справі Хізб ут-Тахрір" – Ялтинська шістка заарештованих (Ялта, Алушта, Краснокам'янка) – Алієв М. Н., Сірук Ст. А., Бекіров І. Н., Куку Е-У. К., Алімов Р. М., Джеппаров А. Б." – повідомив він.

За словами Курдебинова, ці кримські татари виступили в підтримку Ільмі Умерова, якому раніше провели таку примусову експертизу.

"Також вони вважають, що немає жодної законної підстави проводити щодо них будь-які психіатричні експертизи, і робиться це лише для підстраховки слідства; зазначені дії слідства – принижують їх честь і ділову репутацію", – додав він.

Нагадаємо, 11 лютого пройшли обшуки в будинках кримських татар, було затримано 12 осіб, після допитів більшість відпустили. Пізніше окупаційний прокурор Криму Наталія Поклонська повідомила про затримання 4 осіб в рамках кримінальної справи за фактом діяльності "терористичної організації "Хізб ут-Тахрір".

12 лютого для чотирьох затриманих – Емір-Усеіна Куку, Енвера Бекірова, Мусліма Алієва і Вадима Сірука – суд обрав запобіжний захід арешт до 8 квітня. За словами Курбединова, слідство не надало жодних доказів, що підтверджують звинувачення на адресу кримчан.

У квітні по цій справі затримали ще двох кримських татар – 23-24 років: Рефата Алімова та Арсена Джепарова.

Прихильників "Хізб ут-Тахрір" окупанти звинувачують у "войовничій пропаганді ісламізму, що поєднується з нетерпимістю до інших релігій", а також в "активному вербуванні прихильників".

На офіційному сайті "Хізб ут-Тахрір" в Україні наголошується, що партія сповідує принцип ненасилля й головною своєю діяльністю називає "просвіту людей Ісламом".

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus