Олланд може відмовитися від зустрічі з Путіним у Парижі. Й вже каже про Гаагу

10.10.2016 11:00

Олланд може відмовитися від зустрічі з Путіним у Парижі. Й вже каже про Гаагу

Зокрема, Олланд різко засудив російську підтримку авіаударів у Сирії. А відповідаючи на запитання журналіста про майбутню зустріч з Путіним, заявив, що досі не вирішив для себе цього питання, хоча, найімовірніше, й зустрінеться із ним. "Я сам ставлю собі це питання, - заявив французький президент. - Чи буде це корисно? Чи необхідно це?".

Президент Франції Франсуа Олланд не впевнений у тому, що захоче зустрічатися з російським президентом Володимиром Путіним, візит якого до Парижа намічено на 19 жовтня. Про це він заявив у недільному інтерв'ю французькому телеканалу TF1, передає УНІАН.

Довідка. Загострення стосунків РФ з міжнародною спільнотою після подій 20 вересня

Зокрема, Олланд різко засудив російську підтримку авіаударів у Сирії. А відповідаючи на запитання журналіста про майбутню зустріч з Путіним, заявив, що досі не вирішив для себе цього питання, хоча, найімовірніше, й зустрінеться із ним. "Я сам ставлю собі це питання, - заявив французький президент. - Чи буде це корисно? Чи необхідно це?"

"Чи можемо ми зробити щось ще, що змусить його припинити те, що він робить спільно з сирійським режимом, а саме - бомбардування Алеппо та його населення своїми військово-повітряними силами?" - заявив Олланд під час інтерв'ю.

"Якщо я його прийму, я скажу йому, що це є неприйнятним", - запевнив він.

Населення Алеппо стало жертвою воєнних злочинів, заявив президент Франції.

"Тих, хто чинить ці злочини, буде притягнуто до відповідальності, у тому числі і в Міжнародному кримінальному суді", - сказав Олланд.

Зустріч Путіна і Олланда у четвер анонсував російський міністр закордонних справ Сергій Лавров, додавши, що візит президента РФ до Парижа матиме особливе значення, оскільки з Олландом обговорюватимуться не лише російсько-французькі відносини, а й питання припинення бойових дій у Сирії та Україні.

Нагадаємо, 7 жовтня держсекретар США Джон Керрі звинуватив Росію та "підтримуваний нею режим" Башара аль-Асада у вчиненні на території Сирії "воєнних злочинів, які заслуговують належного розслідування".

Він назвав атаки Росії по цивільних об'єктах "далекими від випадковостей".

Також Керрі звинуватив Сирійську Арабську Республіку (САР) та Росію в "стратегії з тероризування цивільного населення".

Того ж дня Держдума РФ ратифікувала угоду з Асадом про безстрокове розміщення та безкарність власних збройних сил у Сирії.

Довідка. Загострення стосунків РФ з міжнародною спільнотою після подій 20 вересня

3 жовтня США офіційно оголосили про припинення співпраці з Росією з приводу перемир'я у Сирії. 22 вересня Керрі визнав той факт, що США та Росія не змогли узгодити дії щодо Сирії.

А вже 6 жовтня Москва попередила, що збиватиме у Сирії американські ракети. У відповідь Пентагон повідомив про високу ймовірність початку прямого воєнного конфлікту США з Росією, також американцями розглядається питання ударів по армії Асада.

На думку експертів, причина непорозумінь - небажання РФ погоджуватися на усунення режиму Асада від влади у Сирії.

Приводом до такого загострення стосунків Москви й Вашингтона стало знищення російськими Військово-космічними силами гуманітарного конвою, яке скоєно 20 вересня. Конвой прямував до районів, контрольованих сирійською опозицією.

Окрім того, як сказав 7 жовтня офіційний представник федерального уряду Німеччини Штеффен Зайберт, уряд Німеччини не виключає можливості запровадження нового пакету санкцій щодо Росії у зв'язку з ситуацією в Сирії.

"Ситуація в районі Алеппо справді жахлива", - наголосив Зайберт.

Асад і Росія поступово все більше віддаляються від мирного врегулювання сирійського конфлікту, - прокоментувала ситуацію міністр закордонних справ Швеції Маргот Валльстрем під час свого виступу в берлінській Школі управління Hertie (Hertie School of Governance).

Голова МЗС назвала неприйнятними бомбардування цивільного населення, лікарень і колон з гуманітарною допомогою у Сирії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus