Онищенка ніхто не переслідує, а документи щодо "Укргазвидобування" передаються до суду, - Ситник

10.02.2017 18:00

Онищенка ніхто не переслідує, а документи щодо "Укргазвидобування" передаються до суду, - Ситник

"...У вчорашніх записах я не бачу політичного переслідування. Навпаки, це підтвердження того, що є людина, яка скоїла корупційні злочини і хоче уникнути покарання", - сказав Ситник. Водночас він підтвердив, що НАБУ перевірятиме записи, оприлюднені 9 лютого. За твердженням Онищенка, на них від імені Порошенка з ним спілкується Микола Мартиненко.

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що фігуранти з нових оприлюднених записів нардепа Олександра Онищенка будуть викликані на допит. Про це він сказав під час прес-конференції у п'ятницю, 10 лютого 2017 року, передає "Українська правда".

"Ті особи, які там фігурують, ми їх викличемо, будемо допитувать по цих записах. Я зранку їх сам читав, дуже цікава розмова", - сказав він.

"Чекати ми не будемо, будемо викликати, будемо допитувати. Але хотів би зазначити, запис зроблений після того, як ми реалізували свою справу. Користуючись нагодою, хочу ще раз звернутися до пана Онищенка: якщо ви маєте якісь записи, про які ви постійно говорите, які були зроблені до порушення нами цього провадження і притягнення членів цього угруповання до відповідальності, то передайте нам – і ми будемо займатися", - сказав Ситник.

За словами Ситника, основна мета Онищенка – уникнути відповідальності за скоєння корупційних дій.

"В тому числі, шляхом відволікання уваги від основного кейсу на те, що це нібито політичне переслідування. Навіть у вчорашніх записах я не бачу політичного переслідування. Навпаки, це підтвердження того, що є людина, яка скоїла корупційні злочини і хоче уникнути покарання", - сказав Ситник.

Водночас він підтвердив, що НАБУ перевірятиме записи, оприлюднені 9 лютого.

"Як можна додати як доказ запис, який просто в Інтернеті викладено? Це не доказ. Сам носій нам потрібен, запис - щоб провести фоноскопічне дослідження тощо. Але по цих записах, у принципі, вже можна допитувати тих людей, які там фігурують", - сказав Ситник.

Окрім того, на прес-конференції Ситник заявив про завершення розслідування першої частини справи про зловживання Онищенко з компанією "Укргазвидобування" й підготовки відповідних матеріалів для передачі до суду. "В понеділок перша частина цієї справи, яка стосується тих фігурантів, які встановлені, перебувають під вартою чи під іншими запобіжними заходами, планується оголошення про закінчення... і відповідно початок ознайомлення фігурантів справи для подальшої передачі до суду", - сказав, зокрема, Ситник.

Також Ситник відзвітував, що за 14 місяців діяльності НАБУ в межах кримінальних розслідувань наклало арешт на 601 мільйон гривень, 80 мільйонів доларів і 7 мільйонів євро, а також на велику кількість нерухомості.

Наразі, за словами Ситника, Антикорупційне бюро розслідує 264 кримінальних провадження.

Повністю зі звітом Національного антикорупційного бюро можна ознайомитися за цим посиланням.

Нагадаємо, у четвер нардеп Олександр Онищенко через ЗМІ оприлюднив другу частину своїх записів.

Він стверджує, що на них - Микола Мартиненко. За твердженням Онищенка, Мартиненко виступив черговим посередником у переговорах між ним і президентом Петром Порошенком.

Що стосується готовності НАБУ до суду над Онищенком, то, за словами Ситника, заочний суд над одним з найбільших українських газовидобувальників може розпочатися вже у лютому.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus