ООН: "ІД" використовує в якості живого щита 1600 мирних жителів іракського Мосула під час бомбардувань

05.11.2016 11:00

ООН: "ІД" використовує в якості живого щита 1600 мирних жителів іракського Мосула під час бомбардувань

В іракському Мосулі бойовики "Ісламської держави" взяли в заручники 1600 цивільних осіб і використовують їх в якості живого щита під час повітряних бомбардувань, здійснюваних урядовими військами та їх союзниками, повідомляє центр новин ООН. Зазначається, що терористи насильно вербують в свої ряди дітей у віці 9-10 років і використовують їх як бойовиків у Мосулі.

В іракському Мосулі бойовики "Ісламської держави" взяли в заручники 1600 цивільних осіб і використовують їх в якості живого щита під час повітряних бомбардувань, здійснюваних урядовими військами та їх союзниками.

Про це у п'ятницю 4 листопада повідомляє центр новин ООН, передає "Інтерфакс-Україна".

"В ООН надійшла інформація про вбивство в цю середу 180 колишніх державних службовців в східному передмісті Мосула Каджал. Є побоювання, що терористи, можливо, вбили в самому Мосулі близько 200 осіб", - йдеться в повідомленні.

За інформацією прес-секретаря Управління Верховного комісара з прав людини Равіни Шамдасані, слова якої наводить прес-центр, "бойовики продовжують масові страти заручників".

Шамдасані також повідомила, що терористи насильно вербують в свої ряди дітей у віці 9-10 років і використовують їх як бойовиків у Мосулі.

Окрім того, джихадисти "вантажівками вивозить жителів міста Хаммам аль- Аліл до міста Таль-Афар". За даними центру новин ООН, "деяким сім'ям сказали, що їх відвезуть до Сирії".

Раніше сьогодні повідомлялося, що іракська армія взяла під свій контроль шість районів на сході міста Мосул, яке утримують бойовики "Ісламської держави".

Нагадаємо, армія Іраку у середу, 2 листопада, зробила заяву про здійснений нею прорив облаштованої "ІД" лінії оборони міста. Іракці повідомили, що зайшли до міської смуги зі сходу, тоді як на західне передмістя Мосула крок за кроком беруть під свій контроль шиїти.

Урядовій армії допомагають загони курдського ополчення пешмерга.

1 листопада прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді звернувся до бойовиків "Ісламської держави" в оточеному урядовими військами Мосулі із закликом скласти зброю.

Натомість терористи викрали вісім тисяч мосульських родин, аби використовувати їх як "живий щит" під час оборони загарбаного ними міста.

Наступ коаліції на Мосул розпочався 17 жовтня.

Це місто вважається "столицею" сунітського терористичного угруповання "Ісламська держава" ("ІД") на території Іраку.

У місті досі лишається близько 1,5 мільйона мирних мешканців.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus