ООН представила план перемир'я в Ємені: сторони конфлікту припинять вогонь на 72 години

18.10.2016 09:00

ООН представила план перемир'я в Ємені: сторони конфлікту припинять вогонь на 72 години

Організація Об'єднаних Націй представила план перемир'я в Ємені, який почне діяти вночі 19 жовтня. ООН отримала згоду від усіх учасників конфлікту припинити бойові дії в середу о 23.59 за місцевим часом. Перемир'я триватиме 72 години. Передбачається, що після цього його мають продовжити.

Організація Об'єднаних Націй представила план перемир'я в Ємені, який почне діяти вночі 19 жовтня. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на заяву спеціального посланника ООН у Ємені Ісмаїла Ульд Шейх Ахмеда.

За словами спецпосланця, ООН отримала згоду від усіх учасників конфлікту припинити бойові дії в середу о 23.59 за місцевим часом. Перемир'я триватиме 72 години. Передбачається, що після цього його мають продовжити.

До повідомлення ООН згоду на перемир'я в спеціальній заяві схвалив президент Ємену Абд Раббо Мансур Хаді. Зазначалося, що глава держави також "готовий розглянути питання про зняття блокади з міста Таїз і участю представників влади у моніторингу на місцях за дотриманням перемир'я".

Спецпосланець ООН зазначив, що з питання перемир'я він провів переговори з представниками єменських повстанців-хуситів і президентом Ємену, отримавши схвалення.

Емісар нагадав учасникам конфлікту, що умови перемир'я передбачають "повне припинення будь-яких воєнних дій", а також покладають на них зобов'язання щодо забезпечення "вільного і безперешкодного доступу" до населення по всій території Ємену для надання гуманітарної допомоги.

Раніше глава МЗС Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр заявив про бажання королівства сприяти негайному припиненню вогню в сусідній країні. При цьому міністр зазначив, що рішення має бути ухвалено всіма учасниками конфлікту.

Саудівська Аравія підготувала проект резолюції Ради Безпеки ООН на підтримку режиму припинення бойових дій у Ємені, який, як очікується, може бути розглянуто в найближчі дні.

Нагадаємо, 8 жовтня ВПС очолюваної Ер-Ріядом аравійської коаліції завдали серію ударів по жалобній церемонії в центрі столиці Ємену Сани. За даними ООН, в результаті авіанальотів загинули понад 140 осіб, понад 520 зазнали поранень.

Нестабільна ситуація зберігається в Ємені після відходу у відставку президента Алі Абдалли Салеха в 2011 році. На початку того року в країні спалахнули масові антиурядові виступи з вимогами реформ. Протягом року було вбито більш як дві тисячі єменців. Зрештою Салех відмовився від влади в обмін на судовий імунітет. У лютому 2012 року за підсумками дострокових виборів влада офіційно перейшла від нього до 66-річного Абда Раббо Мансура Хаді.

У середині серпня 2014 року в країні почалися протести хуситів, що належать до шиїтської секти "Заїді". Вони заявляли, що відстоюють права шиїтів у переважно сунітській країні. Через місяць протести переросли в сутички з силами безпеки.

Багато країн засудили переворот у Ємені, а посольства більшості іноземних держав, зокрема США, Великої Британії, Франції та Німеччини, припинили свою роботу в цій країні через побоювання за життя дипломатів.

У січні 2015-го хусити захопили столицю Ємену. Вони розпустили парламент і змусили уряд та президента подати у відставку. Проте 25 січня президент передумав йти. Хаді, який підтримав безпілотні авіаудари США по базах "Аль-Каїди" в Ємені, був змушений сховатися в Адені після втечі з Сани.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus