ООН: у Ємені через війну загинули 1400 дітей

12.01.2017 00:00

ООН: у Ємені через війну загинули 1400 дітей

В Ємені через військові дії між підтримуваними Іраном повстанцями і коаліцією на чолі з Саудівською Аравією загинули близько 1400 дітей, ще сотні – поранені. Про це повідомили в дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ). "Замість навчання діти бачать смерть, війну і руйнування", - йдеться в повідомленні. ЮНІСЕФ закликає учасників конфлікту в Ємені захистити дітей і припинити атаки на школи.

В Ємені через військові дії між підтримуваними Іраном повстанцями і коаліцією на чолі з Саудівською Аравією загинули близько 1400 дітей, ще сотні – поранені.

Про це повідомили в дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ), передає DW.

"Замість навчання діти бачать смерть, війну і руйнування", - йдеться в повідомленні.

ЮНІСЕФ закликає учасників конфлікту в Ємені захистити дітей і припинити атаки на школи.

Нагадаємо, нестабільна ситуація зберігається в Ємені після відходу у відставку президента Алі Абдалли Салеха в 2011 році. На початку того року в країні спалахнули масові антиурядові виступи з вимогами реформ. Протягом року було вбито більш як дві тисячі єменців. Зрештою Салех відмовився від влади в обмін на судовий імунітет. У лютому 2012 року за підсумками дострокових виборів влада офіційно перейшла від нього до 66-річного Абда Раббо Мансура Хаді.

У середині серпня 2014 року в країні почалися протести хуситів, що належать до шиїтської секти "Заїді". Вони заявляли, що відстоюють права шиїтів у переважно сунітській країні. Через місяць протести переросли в сутички з силами безпеки.

Багато країн засудили переворот у Ємені, а посольства більшості іноземних держав, зокрема США, Великої Британії, Франції та Німеччини, припинили свою роботу в цій країні через побоювання за життя дипломатів.

У січні 2015-го хусити захопили столицю Ємену. Вони розпустили парламент і змусили уряд та президента подати у відставку. Проте 25 січня президент передумав йти. Хаді, який підтримав безпілотні авіаудари США по базах "Аль-Каїди" в Ємені, був змушений сховатися в Адені після втечі з Сани.

У жовтні 2016 року Організація Об'єднаних Націй представила план перемир'я в Ємені.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus