"Опоблок" проситься до нової коаліції. У Блоці Порошенко - проти

03.03.2016 20:00

"Опоблок" проситься до нової коаліції. У Блоці Порошенко - проти

Народний депутат парламентської фракції "Опозиційний блок", голова парламентського підкомітету з прав людини Вадим Рабинович звернувся з відкритим листом до президента України Петра Порошенко та голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана з пропозицією створити "широку" коаліцію для виведення України з кризи.

Народний депутат парламентської фракції "Опозиційний блок", голова парламентського підкомітету з прав людини Вадим Рабинович у четвер, 3 березня 2016 року, звернувся з відкритим листом до президента України Петра Порошенко та голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана з пропозицією створити "широку" коаліцію для виведення України з кризи.

"Я пропоную негайно створити у Верховній Раді коаліцію національного порятунку - не за партійним принципом, не за принципом особистої відданості вождям. В основу нової коаліції слід узяти лише один принцип: хто з депутатів ВР, забувши про партійні амбіції та образи вчорашнього дня, готовий негайно відбудовувати Україну, рятувати економіку", - йдеться в тексті листа Рабиновича, опублікованого в Facebook.

Депутат зауважив, що наразі є ще можливість за короткий термін створити "коаліцію і уряд національного порятунку". "Я впевнений, що ще не втрачено можливість створити у Верховній Раді коаліцію з 300 депутатських голосів, яка зробить все, щоб протягом найближчого року вивести Україну на абсолютно новий рівень розвитку і руху вперед. Це може бути широка коаліція тих, хто на якийсь час відклав партійні амбіції і, взявшись за руки, йде рятувати Україну!" - заявив Рабинович.

У свою чергу народний депутат фракції "Блок Петра Порошенка" Ірина Фриз вважає неможливим створення широкої коаліції за участю партії "Опозиційний блок" у Верховній Раді України.

"Я вважаю, що це неможливий формат коаліції. І, напевно, Рабинович переплутав імена президентів. З подібними пропозиціями він міг звертатися до президента колишнього, Януковича, але ніяк не до президента Порошенка", - цитує її "Інтерфакс-Україна".

Нагадаємо, у Верховній Раді тривають перемовини між лідерами депутатських фракцій і груп щодо створення нової парламентської коаліції, від чого залежатимуть подальші демократичні реформи й співробітництво із західними партнерами, зокрема з фінансовими донорами.

Порошенко та прем'єр Арсеній Яценюк ("Народний фронт") при цьому виступають категорично проти проведення дострокових парламентських виборів, через які, на їхню думку, в Україні може виникнути "молдовський варіант", у якому найбільше зацікавлені в Кремлі.

"Ми маємо два тижні для формування нової коаліції, нового технократичного уряду, голосування за поправку в законі (про електронне декларування - ред.)", - заявив 2 березня голова фракції "БПП" Юрій Луценко.

"Наступні 2-3 місяці уряд має усунути всіх партійних та олігархічних ставлеників з найбільших державних монополій, покінчити з наглядачами на митниці та вжити інших антикорупційних кроків. Інакше - фіаско. Брюссель сльозам не вірить", - наголосив Луценко.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus