Палата громад парламенту Британії прийняла законопроект про Brexit

09.02.2017 09:00

Палата громад парламенту Британії прийняла законопроект про Brexit

Нижня палата парламенту Британії напередодні затвердила законопроект про введення в дію процедури виходу Великобританії з ЄС. За внесений урядом проект закону проголосували 494 народних обранців, проти - 122. Попереднє читання законопроекту проходило тиждень тому. Тоді за ухвалення законопроекту висловилися 498 парламентаріїв.

Нижня палата парламенту Британії напередодні затвердила законопроект про введення в дію процедури виходу Великобританії з ЄС. За внесений урядом проект закону проголосували 494 народних обранців, проти - 122, повідомляє ВВС.

Тепер білль про Brexit, що наділяє прем'єр-міністра Терезу Мей правом задіяти статтю 50 Лісабонського договору про ЄС, надійде на розгляд верхньої палати законодавчого органу - Палати лордів, яка повинна приступити до обговорення законопроекту не раніше 20 лютого, після двотижневих канікул. Як повідомляє газета The Telegraph, третє, останнє, читання законопроекту в Палаті лордів за відсутності перешкод і затримок відбудеться 7 березня.

Попереднє читання законопроекту проходило тиждень тому. Тоді за ухвалення законопроекту висловилися 498 парламентаріїв, 114 проголосували проти.

Спочатку Тереза Мей збиралася самостійно почати переговори з ЄС. Однак спочатку Високий суд Лондона, а потім і Верховний суд зобов'язали її заручитися схваленням законодавців, після чого білль був внесений до парламенту.

Під час розгляду законопроекту народні обранці запропонували до нього майже 300 поправок, проте всі вони були відхилені. Так, кабінет міністрів уникнув необхідності отримати схвалення регіональних парламентів Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії для початку переговорів або звітувати перед депутатами про хід дискусій з Брюсселем.

Крім того, були відхилені поправки партії Ліберальні демократи про необхідність повторного референдуму по Brexit і Лейбористської партії, яка пропонувала припинити реалізацію планів уряду Мей по залученню офшорного режиму після виходу з ЄС з метою підвищення привабливості країни для міжнародного бізнесу, повідомляє ТАСС.

У той же час уряд пішов назустріч вимогам деяких депутатів, пообіцявши, що після завершення переговорів з Брюсселем парламент проголосує за підсумковий текст угоди, досягнутої за підсумками дворічних переговорів. Але змінити що-небудь в цьому документі парламентарі не зможуть. Втім, в уряді впевнені в тому, що до такого варіанту розвитку подій справа не дійде.

Тим часом в Лейбористської партії набирає обертів серйозний конфлікт. Лідер партії Джеремі Корбін зажадав від своїх однопартійців дотримуватися найсуворішої дисципліни і підтримати законопроект. На правах голови партії він застосував так зване повідомлення з трьома підкресленнями, яка зобов'язувала депутатів з'явитися на засідання парламенту і проголосувати за законопроект - відповідно партійній лінії.

Спостерігачі передбачали, що такий підхід загрожує обернутися відставками ключових фігур в "тіньовому" кабінеті, що і підтвердилося. Незадовго до підсумкового голосування про свою відставку оголосив Клайв Льюїс, який займав в цьому кабінеті пост міністра у справах бізнесу, енергетики і промислової стратегії. Деякі лейбористи не послухалися Корбіна і проголосували проти Brexit.

Тереза Мей сподівається, що їй вдасться отримати схвалення обох палат до 31 березня. Саме цю дату вона сама визначила як крайній термін для того, щоб застосувати статтю 50 і почати рух до незалежної Великобританії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus