Пальміру продовжують розграбовувати, тепер під контролем росіян - ЗМІ

03.10.2016 17:00

Пальміру продовжують розграбовувати, тепер під контролем росіян - ЗМІ

"Незаконні розкопки процвітають, незважаючи на зміну сторони, яка контролює Пальміру. Торгувати старожитностями продовжують ті ж грабіжники, які взаємодіяли з "ІД", (сирійським) режимом і росіянами. Вони підкупили кількох офіцерів і солдатів, щоб ті закрили очі (на те, що відбувається)", - розповів представник асоціації із захисту сирійської археології.

У Сирії продовжується розграбовування культурних пам'яток, розташованих на території стародавнього міста Пальміра. Про це повідомляє британське видання The Telegraph з посиланням на представників Асоціації із захисту сирійської археології (APSA), що базується в Страсбурзі.

За їхніми словами, розграбування міста триває, незважаючи на вигнання з нього бойовиків терористичного угрупування "Ісламська держава". "Незаконні розкопки процвітають, незважаючи на зміну сторони, яка контролює Пальміру. Торгувати старожитностями продовжують ті ж грабіжники, які взаємодіяли з "ІД", (сирійським) режимом і росіянами. Вони підкупили кількох офіцерів і солдатів, щоб ті закрили очі (на те, що відбувається)", - розповів журналістам представник асоціації.

Інший співрозмовник агентства в APSA повідомив, що контрабанда сирійських старожитностей здійснюється через Туреччину і Ліван. Предмети культурної спадщини Пальміри, вкрадені за останні шість місяців, пропонують на чорному ринку.

The Telegraph пише, що Пальміру наразі контролюють російські військові, які побудували тут свою базу. Видання також нагадує, що в лютому 2015 року Рада Безпеки ООН заборонила торгівлю предметами мистецтва, незаконно вивезеними з Сирії та Іраку.

У Росії звинувачення археологів поки ніяк не коментують.

Нагадаємо, Пальміра була захоплена бойовиками "ІД" 21 травня 2015 року. Одразу після цього ісламісти почали знищувати унікальні культурні об'єкти стародавнього міста, визнаного ЮНЕСКО пам'ятником Всесвітньої спадщини.

Наприкінці березня 2016 року сирійська армія підібралася до Пальміри і почала готуватися до вирішального штурму. 24 березня про звільнення Пальміри повідомило сирійське телебачення. Однак в Дамаску оголосили про остаточне вигнання бойовиків лише 27 березня. Потім в Пальміру прибули російські експерти, які проінспектували місто на предмет збереження культурних об'єктів і зробили висновок, що під час операції зі звільнення стародавнього міста постраждав тільки один пам'ятник - фортеця Фахр ад-Діна, тоді як інші руйнування лежать на совісті бойовиків.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus