Пам'ять про Голокост та Бабин Яр є одним із основних чинників європейського майбутнього України - Зісельс

27.09.2016 20:00

Пам'ять про Голокост та Бабин Яр є одним із основних чинників європейського майбутнього України - Зісельс

Голова Асоціації єврейських організацій та громад України, відомий правозахисник та радянський дисидент Йосип Зісельс заявляє, що еволюція пам'яті про Голокост та Бабин Яр є одним із основних чинників гуманітарного аспекту європейського майбутнього. Про це він сказав під час парламентських слуханнях "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру".

Голова Асоціації єврейських організацій та громад України, відомий правозахисник та радянський дисидент Йосип Зісельс заявляє, що еволюція пам'яті про Голокост та Бабин Яр є одним із основних чинників гуманітарного аспекту європейського майбутнього. Про це він сказав під час парламентських слуханнях "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність", які відбулися 27 вересня 2016 року, передає УНІАН.

Має з'явитися великий музей для вшанування кожного загиблого у Бабиному Яру - Геращенко
Президент Єврейського форуму України закликає Кабмін та Верховну Раду долучитися до Міжнародного альянсу збереження пам'яті про Голокост

Зісельс наголосив, що культура пам'яті є важливою частиною ідентичності народу.

"Європейська ідентичність за останні 40-50 років пройшла довгий і непростий шлях до визнання Голокосту універсальною трагедією, трагедією не лише європейських євреїв, але й усієї Європи", - сказав він.

Зісельс висловив упевненість, що "сьогодні про Голокост і Бабин Яр в Україні знають більше і краще, ніж 25 років тому, на початку Української незалежності".

"І це, зважаючи на те, що свідків стає дедалі менше і менше", - додав він.

Голова Асоціації відзначив, що це відбувається завдяки роботі вчених, педагогів, вихователів та громадянського суспільства.

Зісельс зауважив, що "еволюція пам'яті про Голокост та Бабин Яр є одним із основних чинників гуманітарного аспекту нашого європейського майбутнього".

В парламентських слуханнях також приймали участь президент України Петро Порошенко та його ізраїльський колега Рувен Рівлін, котрий перебуває в Україні з офіційними відвідинами.

29 вересня Рівлін долучиться до жалобних заходів на території Бабиного Яру.

Має з'явитися великий музей для вшанування кожного загиблого у Бабиному Яру - Геращенко

Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко заявляє, що у Бабиному Яру має з'явитися великий музей для вшанування кожного загиблого. Про це вона сказала під час парламентських слуханнях "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність".

Геращенко зазначила, що пам'ять про трагедію Бабиного Яру і злочини Голокосту є нині невід'ємною складовою національної пам'яті українського народу.

"Урочище Бабин Яр сьогодні - це братська могила, багатонаціональний некрополь, місце-символ Голокосту, знецінення людського життя, колективної провини і міжнаціонального примирення", - сказала перший віце-спікер.

Вона зауважила, що це "величезний символ трагедії єврейського народу, яка сталася на українській землі".

"Ми розділяємо біль нашого братнього єврейського народу, який зазнав страшних втрат під час німецької окупації України", - сказала представник парламенту.

Водночас, зазначила Геращенко, Бабин Яр - це і місце великої національної скорботи і трагедії українського народу.

"Важко перерахувати, скільки видатних українців, видатних синів і доньок нашої держави, зокрема, представників інтелігенції, письменників, науковців знайшли там свій останній шлях", - сказала Геращенко і додала, що серед жертв були і військовополонені, солдати та офіцери Червоної Армії.

За даними архівістів, свідків трагедії, археологів, протягом 1941-1943 років, за період гітлерівської окупації Києва, у Бабиному Яру, за різними оцінками, було знищено від 70 до 200 тисяч людей, додала парламентар.

"Очевидно, наше з вами завдання - встановити ім'я, прізвище кожної людини, яка загинула в Бабиному Яру", - закликала перший віце-спікер.

Геращенко також наголосила на важливості того, аби на цьому місці з'явився "великий некрополь, великий музей, де буде вшановано ім'я кожного, хто загинув у Бабиному Яру".

"Саме так, мабуть, ми маємо бачити нашу історичну відповідальність перед жертвами Бабиного Яру", - сказала перший віце-спікер парламенту.

Президент Єврейського форуму України закликає Кабмін та Верховну Раду долучитися до Міжнародного альянсу збереження пам'яті про Голокост

Президент Єврейського форуму України, голова Громадської ради з питань освіти нацменшин при Міністерстві освіти і науки Аркадій Монастирський закликає уряд і парламент приєднатися до Міжнародного альянсу збереження пам'яті про Голокост.

"Дуже дивно, що Україна досі не приєдналася до Міжнародного альянсу збереження пам'яті про Голокост, в який зараз входить 35 країн. Просимо уряд і народних депутатів ухвалити рішення про вступ до цієї авторитетної організації", - наголосив Монастирський під час сьогоднішніх парламентських слухань.

Також він наголосив на необхідності створення меморіального музею пам'яті жертв Бабиного Яру. Він звернувся до народних депутатів України внести пропозиції до бюджету 2017 року щодо передбачення коштів на створення такого музею.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus