Пан Гі Мун звинуватив Асада в загибелі 300 тисяч сирійців і закликав Радбез ООН ініціювати трибунал

11.10.2016 00:00

Пан Гі Мун звинуватив Асада в загибелі 300 тисяч сирійців і закликав Радбез ООН ініціювати трибунал

Говорячи про ситуацію в Алеппо, Пан Гі Мун визнав, що ООН слід було раніше взятися за вирішення цієї проблеми. "Звичайно, нам потрібно було почати діяти набагато раніше. У минулому нам потрібно було запобігти катастрофі в Сребрениці, геноциду в Руанді. У тому, що стосується Алеппо, ми робимо все, що в наших силах", - сказав генсек ООН.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив у понеділок, 10 жовтня, що, на його думку, помилки президента Сирії Башара Асада коштували загибелі більше 300 тисяч осіб.

"Правда, що внаслідок того, що він не зміг проявити себе як лідер, загинуло так багато людей. Понад 300 тисяч осіб загинули", - сказав генсек, відповідаючи на питання DW.

При цьому генсек закликав держсекретаря США Джона Керрі і Росію "відновити режим припинення вогню (у Сирії – ред.), щоб можна було доставити життєво необхідну гуманітарну допомогу". "Ми повинні доставити допомогу як мінімум для 5 млн осіб, які перебувають в обложених або важкодоступних районах", - пояснив він.

Говорячи про ситуацію в Алеппо, Пан Гі Мун визнав, що ООН слід було раніше взятися за вирішення цієї проблеми. "Звичайно, нам потрібно було почати діяти набагато раніше. У минулому нам потрібно було запобігти катастрофі в Сребрениці, геноциду в Руанді. У тому, що стосується Алеппо, ми робимо все, що в наших силах. Питання про майбутнє одныєї людини - Башара Асада - не повинно бути перешкодою для цього процесу", - сказав генсек ООН.

DW зазначає, що він не став покладати на кого б то не було провину за зрив перемир'я в Сирії.

"Будучи генсеком, я тут не для того, щоб давати визначення того, хто правий, а хто винен", - пояснив Пан Гі Мун.

Крім того, Пан Гі Мун знову звернувся до Ради безпеки з офіційним проханням ухвалити резолюцію, щоб Міжнародний кримінальний суд розпочав розслідування військових злочинів в Сирії, повідомляє The Daily Mail.

Такий запит, пише видання, був заблокований у 2014 році Росією і Китаєм, які мають право вето, але Пан Гі Мун сказав, що рада повинна спробувати ще раз.

"Я прошу і закликаю Раду Безпеки довести це питання до МКС. Я закликаю їх знову", - сказав генсек ООН.

Раніше про намір звернутися до Міжнародного суду з проханням розслідувати можливі воєнні злочини в Сирії заявив голова французького МЗС Жан-Марк Еро.

Нагадаємо, 7 жовтня держсекретар США Джон Керрі звинуватив Росію та "підтримуваний нею режим" Башара аль-Асада у вчиненні на території Сирії "воєнних злочинів, які заслуговують належного розслідування".

Він назвав атаки Росії по цивільних об'єктах "далекими від випадковостей".

Також Керрі звинуватив Сирійську Арабську Республіку (САР) та Росію в "стратегії з тероризування цивільного населення".

Того ж дня Держдума РФ ратифікувала угоду з Асадом про безстрокове розміщення та безкарність власних збройних сил у Сирії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus