Панг Гі Мун назвав дату початку роботи Паризької угоди по клімату. Обама: цей документ - поворотний момент

06.10.2016 09:00

Панг Гі Мун назвав дату початку роботи Паризької угоди по клімату. Обама: цей документ - поворотний момент

Генеральний секретар ООН Панг Гі Мун заявив про те, що Паризька угода по клімату вступить в силу 4 листопада. Він нагадав, що 5 жовтня до кола її учасників приєдналися Канада, Болівія, Непал, Нова Зеландія, Європейський союз. "Я радий повідомити, що сьогодні була досягнута друга та остання умова, необхідна для вступу Паризької угоди в законну силу", - заявив Пан Гі Мун.

Генеральний секретар ООН Панг Гі Мун заявив про те, що Паризька угода по клімату вступить в силу 4 листопада.

Він нагадав, що 5 жовтня до кола її учасників приєдналися Канада, Болівія, Непал, Нова Зеландія, Європейський союз.

"Я радий повідомити, що сьогодні була досягнута друга та остання умова, необхідна для вступу Паризької угоди в законну силу. Угода набуде чинності 4 листопада 2016 року", - заявив Пан Гі Мун.

Президент США Барак Обама назвав "поворотним моментом" ратифікацію Паризької угоди по клімату 72 країнами, завдяки чому документ вступить в силу через 30 днів. До угоди також долучилися країни Євросоюзу - Німеччина, Франція і Словаччина - що довело частку викидів парникових газів країн-учасниць до 56,75% при необхідних 55%, передає Reuters.

"Сьогодні історичний день в справі боротьби зі зміною клімату, - прокоментував Обама, адміністрація якого стала однією з рушійних сил процесу стрімкої ратифікації глобальної угоди. - Про неї цілком можна судити як про поворотний момент для нашої планети". За словами глави США, міжнародне співтовариство "перетнуло поріг, за яким набирають чинності" досягнуті домовленості.

Втім, президент США підкреслив, що "Паризька хартія сама по собі не вирішить проблему" глобальної зміни клімату, але вона допоможе "стримати або уникнути деяких більш негативних наслідків" потепління на планеті, цитує ТАСС.

Обама закликав міжнародне співтовариство "вжити в найближчі дні додаткові угоди щодо скорочення загального обсягу викидів", пов'язаних з повітряними перевезеннями і "поступово припинити використання небезпечного фтористоводного вуглецю".

З Обамою погодився і держсекретар США Джон Керрі, який в поширеній заяві підкреслив, що "сьогодні ми нарешті прокинулися": "Ми нарешті встали на шлях щодо захисту майбутнього наших дітей, наших онуків і наступних поколінь". Він підкреслив, що такі країни, як США, Китай, Індія, а також ЄС "визнали всю важливість" Паризької угоди і вирішили прийняти її "якомога швидше".

Пізніше в середу угоду ратифікував і парламент Канади, підтримавши його 207 голосами проти 81.

Як нагадує Reuters, у випадку з попередньою глобальної угодою з клімату - Кіотським протоколом - процес ратифікації достатнім числом країн зайняв сім років.

Паризька угода була затверджена 12 грудня 2015 року на 21-й Конференції Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. Україна підтримала цей документ 22 квітня 2016 року у Нью-Йорку.

Нагадаємо, 1 серпня 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон України "Про ратифікацію Паризької угоди", прийнятий Верховною Радою України 14 липня.

США та КРН ратифікували Паризьку угоду 3 вересня.

Довідка

Паризька угода укладена на зміну Кіотському протоколу. Угода спрямована на прискорення впровадження положень Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та має на меті зміцнення глобального реагування на загрозу зміни клімату в контексті сталого розвитку та зусиль з подолання бідності.

Паризька угода встановлює основу міжнародного режиму зі зміни клімату, в той час як механізми, процедури та інші практичні питання щодо забезпечення співробітництва у рамках Угоди мають бути розроблені протягом наступних чотирьох років та схвалені на першій сесії робочого органу Угоди - Конференції сторін, що є нарадою Сторін Паризької угоди.

Паризька угода набуде чинності, коли не менш ніж 55 сторін Рамкової Конвенції, на частку яких припадає щонайменше 55% загальних глобальних викидів парникових газів, здадуть на зберігання свої ратифікаційні грамоти, інструменти про прийняття, затвердження або приєднання. На сьогодні ратифікували Угоду 19 держав світу, на частку яких припадає сукупно 0,18% загальних глобальних викидів парникових газів.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus