Панова і Захтея перевели в "Лефортово", Фейгін закликає адвокатів взятися за справи українців

14.10.2016 19:00

Панова і Захтея перевели в "Лефортово", Фейгін закликає адвокатів взятися за справи українців

Фігуранти справи "українських диверсантів" Євген Панов і Андрій захтій перебувають у московському СІЗО "Лефортово". Про це повідомили члени Громадської спостережної комісії Москви Зоя Свєтова і Єва Меркачева, які відвідали 13 жовтня ізолятор з плановою перевіркою. Панов і Захтій розповіли, що були перевезені з Сімферопольського СІЗО до Москви в ніч на 7 жовтня.

Фігуранти справи "українських диверсантів" Євген Панов і Андрій захтій перебувають у московському СІЗО "Лефортово".

Про це повідомили члени Громадської спостережної комісії Москви Зоя Свєтова і Єва Меркачева, які відвідали 13 жовтня ізолятор з плановою перевіркою, передає "Медуза".

Панов і захтій розповіли, що були перевезені з Сімферопольського СІЗО до Москви в ніч на 7 жовтня.

За словами Свєтової, на руках Панова і Захтея видно "криваві рани від наручників" і синці, які "залишилися ще з затримання в серпні 2016 року".

Причини переводу Панова і Захтея в Москву невідомі. За їхніми власними словами, слідчих дій в Москві з ними не проводили.

В ефірі каналу "112 Україна" російська правозахисниця Зоя Свєтова заявила, що до Панова і Захтія після перевезених в московське СІЗО "Лефортово" не приходили ні консул, ні адвокати.

Вона повідомила, що члени Громадської спостережної комісії кілька разів за останній час відвідували СІЗО "Лефортово" і питали, чи не містяться там Панов і Захтій.

"І ось вчора, коли ми в черговий раз запитали, керівництво СІЗО сказало, що так, такі люди до них потрапили", - розповіла Свєтова.

При цьому, за словами затриманих, вони виявилися в Москві в ніч з 6 на 7 жовтня.

"Євген (Панов) сказав, що їх переправили на вертольоті з Криму на материк. Потім вони їхали на машині з мішком на голові. Вони так і не зрозуміли, в якому місті вони опинилися. Думали, що в Ростові-на-Дону", - розповіла правозахисниця.

За її словами, Панов і Захтій просили повідомити про їхнє місцеперебування родичам і українському консулу. Адвокати до затриманих теж поки не приходили.

Светова повідомила, що Панов має українське громадянство, а Захтій - українське і російське.

Правозахисницю вразили криваві рани від наручників на руках Панова і Захтія, а також шрами на обличчі. За словами Свєтової, вони нічого не говорили про застосування тортур, але, коли вона запитала, чи було затримання жорстким, вони тільки посміхнулися на знак згоди.

Водночас, за словами правозахисниці, наразі тортур до Панова і Захтея не застосовують.

Про етапування Панова і Захтея в московське СІЗО Лефортово повідомив також російський адвокат Марк Фейгін у своєму акаунті в Твіттер .

Він також закликав своїх колег взятися за справи українців.

"У Лефортово вчора етапували "кримських диверсантів" Панова і Захтея. Відомо, що їх катували. Закликаю колег адвокатів взятися за їхні справи", - написав Фейгін.

Як повідомлялося, 10 серпня в ФСБ РФ повідомили, що в Криму затримано громадянина України Євгена Панова, якого назвали "одним з організаторів терактів, які готуються в Криму".

Кримська правозахисна група подала заяву про злочин в прокуратуру АР Крим за фактом незаконного позбавлення волі українця, а також нанесення йому тілесних ушкоджень на території Криму.

Ще одному затриманому в цій справі - Андрію Захтію - 5 вересня слідчі органи РФ висунули звинувачення в пособництві тероризму.

Експерти Кримської правозахисної групи виявили у справі "кримських диверсантів" кілька суттєвих протиріч.

Федеральна служба безпеки Росії звинуватила Міністерство оборони України в підготовці терактів в анексованому Криму.

Український Генштаб назвав ці заяви провокацією, а президент Петро Порошенко вважає їх фантазіями Росії.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus