ПАР збирається покинути Міжнародний кримінальний суд

21.10.2016 14:00

ПАР збирається покинути Міжнародний кримінальний суд

Південно-Африканська Республіка (ПАР) подала заявку на припинення співпраці з Міжнародним кримінальним судом (МКС). Документ, згідно з яким країна виходить з-під юрисдикції МКС, підписала міністр закордонних справ і співробітництва ПАР Маїте Нкоана-Машабане. Тим часом представник ООН відмовився підтвердити агентству отримання документа, підписаного ще 19 жовтня.

Південно-Африканська Республіка (ПАР) подала заявку на припинення співпраці з Міжнародним кримінальним судом (МКС), повідомляє агентство Reuters. Документ, згідно з яким країна виходить з-під юрисдикції МКС, підписала міністр закордонних справ і співробітництва ПАР Маїте Нкоана-Машабане.

"Південно-Африканська Республіка вважає свої зобов'язання згідно з мирним вирішенням конфліктів несумісними з тлумаченням, даним МКС", - йдеться в документі.

ПАР "прагне боротися з безкарністю і залучити всіх, хто скоює звірства і міжнародні злочини, до правосуддя, а також як один із засновників Африканського союзу вона домагається дотримання міжнародних прав людини і мирного вирішення конфліктів на африканському континенті", зазначається в заяві.

"У складному і багатогранному процесі мирних переговорів і в постконфліктних ситуаціях мир і справедливість повинні розглядатися як взаємодоповнювальні, а не взаємовиключні елементи", - зазначили в ПАР.

Тим часом представник ООН відмовився підтвердити агентству отримання документа, підписаного ще 19 жовтня.

Рік тому влада ПАР заявляла про намір вийти з-під дії МКС після того, як уряд країни зазнав критики за ігнорування рішення суду, який постановив заарештувати президента Судану Омара аль-Башира, коли той перебував у ПАР. Главу держави звинувачували в геноциді і воєнних злочинах.

18 жовтня про свій вихід з-під юрисдикції МКС заявила ще одна африканська країна - Бурунді.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus