ПАРЄ оновила резолюцію по Україні: санкції проти РФ треба продовжити. А кримські "думці" – нелегітимні

12.10.2016 22:00

ПАРЄ оновила резолюцію по Україні: санкції проти РФ треба продовжити. А кримські "думці" – нелегітимні

ПАСЄ затвердила поправку в резолюції щодо України, в якій закликала європейські країни зберігати санкції проти РФ до відновлення суверенітету України, повідомив голова постійної делегації ВР у ПАРЄ Володимир Ар'єв. За його словами, усі без винятку оратори, навіть прихильні до Росії, фактично визнали в своїх виступах, що "біду Україні принесла Росія".

Парламентська асамблея Ради Європи затвердила поправку в резолюції щодо України, в якій закликала європейські країни зберігати санкції проти РФ до відновлення суверенітету України.

Про це повідомив голова постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Володимир Ар'єв на своїй сторінці у Facebook у середу 12 жовтня.

Геращенко: "історичні" резолюції ПАРЄ щодо "російської агресії в Україні" стали холодним душем для любителів Путіна
ПАРЄ не визнає результатів виборів до Держдуми РФ у Криму і вважає, що вони кидають тінь на легітимність парламенту РФ
Народники та консерватори проти повернення Росії до ПАРЄ
Доповідь ПАРЄ: умов для виборів на окупованій частині Донбасу немає
СКУ закликає держави-учасниці ПАРЄ вимагати від РФ повного виконання резолюцій Асамблеї

"Я пишаюся командною роботою делегації в ПАРЄ! Щойно ми досягли всіх найважливіших згадувань в двох резолюціях по Україні, а саме: продовження санкцій проти РФ до відновлення повного суверенітету України, засудження незаконних виборів в Криму, заборони Меджліса, відмовитися від заклику прийняти РФ в Асамблеї незважаючи ні на що, звільнити в'язнів і ще багато чого. Навіть в назві замінили "конфлікт в Україні" на "російську агресію в Україні", - заявив він.

За словами Ар'єва, усі без винятку оратори, навіть прихильні до Росії, фактично визнали в своїх виступах, що "біду Україні принесла Росія".

"Ми це знаємо, звісно, а їх в Європі методично обробляє російська щедро фінансована пропаганда. І наша команда і далі робитиме все можливе, щоб в ПАРЄ боротися з впливом російського лоббі. Слово правди проти маніпуляції. Так і перемагаємо. Спільними зусиллями", - зауважив голова української делегації в ПАРЄ.

"Дякую друзям з Польщі і Туреччини за підтримку на політкомі! Ну і особлива подяка доповідачкам Крістіні Зеленковій та Марілуізі Бек за їхню фантастичну роботу", - додав Ар'єв.

Як повідомлялося, у звіті Парламентської Асамблеї Ради Європи про порушення прав людини в анексованому Криму і непідконтрольних владі Україні районах Донбасу вказано, що відповідальність за ситуацію має нести Російська Федерація. Документ підготувала доповідачка Марілуїза Бек й затвердив комітет ПАРЄ з юридичних питань та прав людини. Він вказує, що угруповання "ДНР" і "ЛНР" створювались, контролюються та підтримуються Росією. У документі наголошується, що умов для виборів на окупованій частині Донбасу немає.

Геращенко: "історичні" резолюції ПАРЄ щодо "російської агресії в Україні" стали холодним душем для любителів Путіна

Перший віце-спікер Ради Ірина Геращенко вважає, що дві резолюції ПАРЄ щодо "російської агресії" мають "історичне значення".

Геращенко зазначила в своєму Facebook: "Сьогодні в ПАРЄ було представлено дві історичні доповіді і прийнято дві історичні резолюціі ( так іх назвали більшість виступаючих) . Це раппорти німецького політика Маріелли Векк і чеського депутата Кристини Зеленковоі щодо Донбасу.

В доповідях "Політичні наслідки російської агресії в Україні" (ДУЖЕ ВАЖЛИВО, була змінена назва доповіді і конфлікт на Донбасі визнано російською агресією!) та доповідь "Засоби правового захисту у випадках порушень прав людини на окупованих українських територіях , непідконтрольних українській владі" є ключові позиції: це російська війна проти України; російські війська мають бути виведені з України; вибори на Донбасі в нинішніх умовах неможливі! Бо там небезпечно! Вибори не є можливими згідно протоколу до Європейської Конвенції про захист прав людини ЕTS 9. Що Росія несе повну відповідальність на окупованій території, бо вона повністю контролює ситуацію там! Що на Донбасі і в Криму відбулося військове вторгнення! А так звані "ЛНР" і "ДНР" створені і підтримуються РФ і не є легітимними".

"Блискучий виступ Мері-Луїзи Бекк, яка справедливо зазначила, що доповідачі хотіли поїхати на окупований Донбас вивчити ситуацію, але ОБСЄ їх не пустило, тому що визнали, що не можуть гарантувати безпеку.

"Якщо ОБСЄ не може гарантувати безпеку двох доповідачок, як вони можуть гарантувати безпеку виборів?" - нарешті ми почули ці слова від впливових європейських політиків", - наголосила Геращенко.

Перший віце-спікер продовжила: "Все обговорення було холодним душем для любителів Путіна і тих, хто бажає повернення російської делегації без передумов і виконання Мінських угод. Всі виступаючі (окрім кількох відверто куплених Кремлем персонажів, які незаконно відвідували окуповані Крим і Донбас, як то лівий Гунько з Німеччини) дуже чітко заявили, що вимагають від РФ повернення Криму Україні, що ніякого повернення делегації РФ без виконання Мінських угод і припинення вбивств українців бути не може.

Украінська делегація виступила єдиним фронтом. Дякую всім колегам : В. Арьєву (говорив про заручників) С. Соболєву (поставив питання, що в РФ ховаються від правосуддя Янукович і Ко), С. Кіралю, М. Джемілєву (акцент про репресії проти кримських татар і незаконні вибори в Криму), О. Гончаренку (порівняв Путіна з Гітлером), А. Лозовому (в нього був, до речі, дебют англійською), Л. Ємцю, Н. Савченко. Представник опозиції Ю. Льовочкіна , до речі, вперше публічно обережно визнала наявність не виведених військ на Донбасі під час свого виступу".

Геращенко зазначила: "Від імені української делегації і всіх колег щиро дякуємо доповідачкам, справжнім захисницям цінностей ПАРЄ К. Зеленкова і М. Бекк. У їхніх доповідях ми побачили відданість принципам ПАРЄ, високий клас європейської політики і відповідальності".

"73 члени ПАРЄ підтримали доповідь "Політичні наслідки російської агресії". 87 членів ПАРЄ підтримали доповідь М. Бекк про порушення прав людини на окупованих територіях. До речі, президент ПАРЄ почав слухання, а на самому голосуванні був відсутній", - резюмувала Геращенко.

ПАРЄ не визнає результатів виборів до Держдуми РФ у Криму і вважає, що вони кидають тінь на легітимність парламенту РФ

У Парламентській асамблеї Ради Європи не визнають результатів виборів до Держдуми РФ в окупованому Криму і вважають, що вони кидають тінь на легітимність всього парламенту РФ.

Як пише член української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко на своїй сторінці у Facebook, відповідну поправку було внесено до тексту резолюції про політичні наслідки російської агресії в Україні, ухваленої сьогодні в ПАРЄ.

"Щойно Парламентська асамблея Ради Європи затвердила доповідь щодо України, замінивши за пропозицією української делегації назву з "Політичні наслідки кризи в Україні" на "Політичні наслідки російської агресії в Україні", - заявив він.

Окрім того, за його словами, ПАРЄ підтримано й інші українські поправки, включаючи таку: "ПАРЄ засуджує незаконні вибори до Державної Думи РФ, проведені на території окупованого Криму 18 вересня і не визнає їхніх результатів. Включення української суверенної території до єдиного федерального виборчого округу та створення на території Криму 4 одномандатних округів - це грубе порушення міжнародного права і фактично кидає тінь на легітимність парламенту Росії".

Як повідомлялося, 18 вересня відбулися вибори до Держдуми РФ, голосування проходило і на території тимчасово окупованого Криму.

До Держдуми РФ за партійними списками пройшли чотири партії – "Єдина Росія" (54,42% голосів), КПРФ (13,52%), ЛДПР (13,28%) і "Справедлива Росія" (6,17%).

З урахуванням одномандатних округів, в Держдумі нового скликання "Єдина Росія" матиме конституційну більшість - 343 мандати, КПРФ – 42 мандати, ЛДПР - 39, "Справедлива Росія" - 23, три мандати отримали представники інших партій.

19 вересня Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів не визнавати результати виборів до Держдуми РФ в частині голосування на території окупованого Криму.

20 вересня український парламент прийняв постанову про заяву Верховної Ради з приводу невизнання Україною легітимності виборів до Державної думи РФ 7-го скликання, їх результатів і наслідків, і відповідно, складу, повноважень, актів і рішень Держдуми РФ.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus