Парламент Європи занепокоєний планами РФ щодо застосування ядерної зброї

27.10.2016 23:00

Парламент Європи занепокоєний планами РФ щодо застосування ядерної зброї

Депутати Європарламенту висловили стурбованість щодо висловлювань з російського боку, які вказують на підвищену готовність використати ядерну зброю і на розгляд можливості розгортання ядерної зброї на додаткових територіях у Європі.

Європейський парламент стурбований погрозами Росії використати ядерну зброю й закликав держави з ядерною зброєю скоротити її кількість та зменшити її роль у військових доктринах. Про це йдеться в резолюції "Ядерна безпека та нерозповсюдження", яка була проголосована у четвер, 27 жовтня 2016 року, в межах пленарного засідання Європарламенту в Страсбурзі, повідомляє УНІАН.

Зокрема, депутати Європарламенту висловили стурбованість щодо висловлювань з російського боку, які вказують на підвищену готовність використати ядерну зброю і на розгляд можливості розгортання ядерної зброї на додаткових територіях у Європі.

Депутати вказали на "тривожні приклади російських військових навчань, що імітують використання цієї зброї проти Польщі, на заяви високопоставлених російських офіційних осіб про те, що Росія має право розміщувати ядерну зброю в Криму та на розгортання системи Іскандер, здатної нести ядерні ракети, у Калінінградському регіоні, який є сусіднім із Литвою та Польщею".

"Загострення відносин між ядерними збройними державами, такими, як Росія і США або Індія та Пакистан, загрози Росії використати ядерну зброю або розгорнути її на ще більшій території в Європі роблять ситуацію в сфері безпеки ЄС усе більш напруженою", - йдеться в резолюції.

У цьому зв'язку депутати ЄП закликали ці держави скоротити арсенал ядерної зброї, перемістити її з місць розгортання в сховища і зменшити її роль у військових доктринах.

В резолюції констатується, що станом на січень 2016 року дев'ять країн: США, Росія, Велика Британія, Франція, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль та КНДР мали загалом майже 15,4 тисяч одиниць ядерної зброї.

Як вже повідомлялося, у травні американський генерал Веслі Кларк, котрий у 1997-2000 роках обіймав посаду командувач силами НАТО в Європі, назвав помилковою нинішню стратегію Росії, яка розраховує на капітуляцію НАТО після ядерного удару по "умовній Варшаві".

Він нагадав, що під час військових навчань росіянами використовують ядерну зброю як спосіб знизити напруженість в конфлікті. За його словами, в Москві розраховують, що зможуть нанести ядерний удар "по умовній Варшаві", а потім в Альянсі мають заявити: "О, Боже! Нам дуже шкода, ми не знали, що ви це серйозно. Й оскільки використовували проти нас ядерну зброю, то ми здаємося. Ви можете забрати це собі".

Саме на таку стратегію розраховують зараз в Росії, проте це є "великою помилкою", вважає Кларк. Він висловив упевненість, що на практиці все спрацює зовсім інакше.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus