Парламент Венесуели готовий розпочати процедуру імпічменту Мадуро

24.10.2016 10:00

Парламент Венесуели готовий розпочати процедуру імпічменту Мадуро

Парламент Венесуели звинуватив виконавчу владу в порушенні конституційного ладу і оголосив про намір почати процедуру імпічменту президента Ніколаса Мадуро. Відповідну постанову було ухвалено на проведеному напередодні надзвичайному засіданні вищого законодавчого органу, де більшість місць займають політичні опоненти глави держави.

Парламент Венесуели звинуватив виконавчу владу в порушенні конституційного ладу і оголосив про намір почати процедуру імпічменту президента Ніколаса Мадуро, повідомляє газета El Universal. Відповідну постанову було ухвалено на проведеному напередодні надзвичайному засіданні вищого законодавчого органу, де більшість місць займають політичні опоненти глави держави.

У документі, що складається з дев'яти пунктів, особливу важливість мають оголошення про порушення конституційного порядку і здійсненні державного перевороту виконавчою владою, а також про рішення почати процедуру відмови від посади Ніколаса Мадуро.

Крім того, депутати збираються подати на державу в Міжнародний кримінальний суд за припинення організації референдуму з питання відставки президента, призначення п'яти членів Національної виборчої ради (НІС) і вибір нових членів Верховного суду, повідомляє ТАСС.

У минулий четвер Національна виборча рада повідомила, що проведення другого етапу підготовки до всенародного голосування з питання дострокового припинення повноважень глави держави відкладається на невизначений термін. Нова стадія збору підписів повинна була відбутися з 26 по 28 жовтня.

Таке рішення було прийнято в зв'язку з судовими вердиктами, винесеними в декількох регіонах країни щодо порушень, допущених опозицією в ході першого етапу підготовки плебісциту.

На початку серпня підписи більш ніж 1% виборців (329 тис. Осіб), подані на першому етапі в підтримку організації референдуму, були визнані справжніми. На другому етапі Блоку демократичної єдності потрібна була б підтримка вже близько 4 млн громадян, які мають право голосу, після чого листи з їх підписами повинні були передати на перевірку в НІС.

Імовірність скасування плебісциту в цьому році вкрай висока, що невигідно опозиції. Супротивникам Мадуро для реалізації своїх планів важливо домогтися проведення референдуму до 10 січня 2017 року. В іншому випадку відсторонений глава держави терміном на два роки призначить на вищу посаду країни свого віце-президента.

 

Источник новости: NEWSru.ua

Лента новостей

Оставить комментарий

comments powered by Disqus